Bagu Blanco/ PRESSINPHOTO

Joan Laporta: De Jong prawdopodobnie zostanie, choć nie wykluczam jego odejścia

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Prezydent FC Barcelony ponownie zabrał głos na temat przyszłości Frenkiego de Jonga w FC Barcelonie i spekulacji dotyczących jego przeprowadzki do Manchesteru United. Stanowisko Barcelony pozostaje niezmienne – De Jong nie jest piłkarzem na sprzedaż, ale do końca okienka wszystko może się zdarzyć.

Saga transferowa związana z Frenkiem de Jongiem trwa mniej więcej od połowy maja. Holenderski pomocnik to wymarzony transfer Erika ten Haga, który widzi w nim lekarstwo na problemy „Czerwonych Diabłów” w środku pola. Choć według mediów oba kluby doszły ze sobą do porozumienia na temat wyceny, to sam piłkarz nie jest skory, aby opuścić Camp Nou.

– Najpierw muszę powiedzieć, że chcemy, by Frenkie de Jong w Barcelonie. Uwielbiamy tego zawodnika, uwielbiamy go również jako człowieka. Chcemy, żeby został, ponieważ to piłkarz o wysokiej jakości. Wiem, że on sam pragnie zostać.

– Rozmawiamy z nim na temat tego samego, co z resztą zespołu. Nowe transfery sprawiły, że musimy dostosować pensje do nowej struktury. Frenkie de Jong ma obowiązujący kontrakt i szanujemy to. Nie możemy go zmusić do redukcji zarobków.

– Nie mogę kategorycznie zaprzeczyć, że nie trafi do Manchesteru United. W futbolu nigdy nic nie wiadomo. To zależy od wielu stron. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że zostanie – skwitował prezydent FC Barcelony.

Joan Laporta odniósł się również do niedawnych plotek łączących Cristiano Ronaldo z transferem do FC Barcelony.

– Ronaldo to wielki profesjonalista. Jak na swój wiek jest bardzo sprawnym piłkarzem. To bardzo ambitny zawodnik, lubiący rywalizację. Jestem przekonany, że ma wiele możliwości na rynku. Wciąż jest piłkarzem Manchesteru United – niezwykłego klubu, którego bardzo szanuję.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze