Twitter

The Athletic: Benni McCarthy dołączy do sztabu szkoleniowego Manchesteru United

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Jak informuje Andy Mitten z The Athletic, Benni McCarthy dołączy do sztabu szkoleniowego Manchesteru United. Były napastnik RPA ma obecnie 44-lata i od zawsze deklarował się jako kibic „Czerwonych Diabłów”.

McCarthy mówi biegle w czterech językach i pracował jako menedżer w lidze RPA, prowadząc tam Cape Town City oraz Amazulu. W sezonie 2020/21 otrzymał nagrodę Najlepszego Szkoleniowca Roku w lidze Republiki Południowej Afryki. W maju 2021 otrzymał propozycję zostania selekcjonerem reprezentacji RPA, ale ją odrzucił.

Jako napastnik reprezentował Seven Stars z rodzimego Cape Town, a także Ajax, Celtę Vigo, Porto, Blackburn Rovers, West Ham oraz Orlando Pirates. 79 razy grał w barwach RPA i jest najlepszym strzelcem w historii swojej reprezentacji. Jest także jedynym piłkarzem RPA, który wygrał Ligę Mistrzów.

W 2004 roku McCarthy zdobył dwa spektakularne gole dla Porto prowadzonego przez Jose Mourinho, który eliminował wtedy Manchester United.

– Kibicuję Manchesterowi United i zawsze chciałem dla nich grać. Uwielbiałem takich graczy jak Mark Hughes, Andy Cole oraz Ryan Giggs – mówił McCarthy.

– Zdobycie tych dwóch bramek złamało moje serce.  Moim marzeniem były strzelenie gola na Old Trafford, ale nie wyrzucenie Manchesteru United z Ligi Mistrzów. Zostałem skrytykowany po tym meczu przez Jose Mourinho, bo nie byłem zbyt szczęśliwy. Powiedział mi, że jeśli nie zacznę się cieszyć, to nigdy już nie zagram w tym zespole.

McCarty zna okolice Manchesteru, ponieważ mieszkał tutaj, kiedy grał dla Blackburn. Podczas tego okresu miał on bardzo dobre relacje z młodym napastnikiem „Czerwonych Diabłów”, Cristiano Ronaldo.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze