Manchester United zremisował z Rayo Vallecano 1:1 na Old Trafford

Jakub Brzyski

Manchester United w ostatnim towarzyskim starciu przed startem nowego sezonu zmierzył się z Rayo Vallecano. W pierwszym meczu nowego szkoleniowca na Old Trafford jego zespół zremisował 1:1. Bramkę dla „Czerwonych Diabłów” w drugiej połowie zdobył Amad.

W pierwszych minutach spotkaniach piłkarze obu ekip starali się jak najszybciej objąć prowadzenie w tym meczu. Podopieczni Ten Haga grali atrakcyjny dla oka ofensywny futbol, a ich rywale długimi podaniami próbowali przeprowadzać kontrataki.

Na początku spotkania najlepszą okazję do zdobycia bramki wypracował sobie Manchester United. W 11. minucie Donny van de Beek rozpędził się w środku pola z piłką przy nodze i po przebiegnięciu kilkunastu metrów wypuścił podaniem Cristiano Ronaldo. Niestety Portugalczyk był zmuszony do kończenia akcji słabszą nogą, co zakończyło się przestrzeleniem.

Kilka minut później „Czerwone Diabły” były bliskie stracenia bramki. James Garner poślizgnął się podczas wymiany krótkich podań pod własnym polem karnym. Piłkę przejął rywal, jednak Garner szybko podniósł się i uratował sytuację blokując dośrodkowanie.

W 30. minucie kolejną groźną akcję w okolicach pola karnego rywali przeprowadził Manchester United. Tahith Chong zdecydował się uderzyć z okolicy linii końcowej pola karnego. Strzał Holendra został zablokowany, lecz zrykoszetowaną piłkę zdecydował się uderzyć Christian Eriksen. Po uderzeniu Duńczyka futbolówka minimalnie minęła lewy słupek bramki.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Podopieczni Ten Haga przeważali na boisku, lecz ich rywale nie poddawali się i ciągle szukali możliwości do zdobycia bramki. Po przerwie na boisku pojawił się Amad, który zastąpił Cristiano Ronaldo.

Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu meczu piłkarze Manchesteru United objęli prowadzenie. Alex Telles oddał silne i celne uderzenie na bramkę rywali. Bramkarz nie ustawił się najlepiej, co poskutkowało niepewną paradą, a piłka wróciła do gry w okolicach 5-metra. Osamotnioną futbolówkę do pustej bramki dobił Amad, który dopiero co pojawił się na boisku.

W 51. minucie zespół przyjezdny zaskoczył swoich rywali i był naprawdę blisko wyrównania. Gracze hiszpańskiego klubu przejęli piłkę w okolicach środka boiska i od razu ruszyli do kontrataku. Piłkę na skraju pola karnego otrzymał Radamel Falcao, który zdecydował się oddać strzał z 16-metra. Strzał Kolumbijczyka zaskoczył Heatona, lecz piłka trafiła tylko w poprzeczkę i wyszła poza boisko.

6 minut później gracze Rayo Vallecano w końcu pokonali defensywe Manchesteru United i doprowadzili do wyrównania. Tom Heaton wybronił jeden ze strzałów rywali, lecz podobnie jak jego odpowiednik w przeciwnej drużynie sparował on piłkę, która wylądowała na 5-metrze. Na futbolówkę nabiegało trzech graczy Rayo, lecz to Garcia jako pierwszy skierował ją do siatki.

W 60. minucie Erik ten Hag przeprowadził kolejne dwie zmiany w szeregach swojego zespołu. Boisko opuścili Christian Eriksen oraz Lisandro Martinez, którzy w ostatnich dniach dołączyli do Manchesteru United. Gracze spisali się bardzo dobrze w towarzyskim spotkaniu, a w ich miejsce pojawili się Hannibal oraz Bailly.

Holenderski szkoleniowiec na ostatni kwadrans gry postanowił wpuścić dwóch świeżych zawodników. Boisko opuścili zmęczeni Garner oraz Garnacho, a zastąpili ich Shoretire i Iqbal.

W ostatnich minutach regulaminowego czasu gry podopieczni Ten Haga przeprowadzili groźny kontratak. Ethan Laird przejął piłkę pod własnym polem karnym. Zawodnik skorzystał z jednego ze swoich atutów, czyli szybkości i w kilkanaście sekund znalazł się z futbolówką pod bramką rywali. Następnie piłka trafiła do Amada, który zwodem próbował minąć rywali. Nie udało się to skrzydłowemu, a piłka trafiła pod nogi nadbiegającego Iqbala. Pomocnik oddał strzał zza pola karnego, lecz minimalnie chybił. Chwilę po tej akcji boisko opuścił Tahith Chong, a zastąpił go Isak Hansen-Aarøen.

Główny arbiter meczowy zdecydował się nie doliczać ani minuty do czasu gry. Ostatnie towarzyskie spotkanie Manchesteru United zakończyło się remisem 1:1.

Manchester United – Rayo Vallecano 1:1

Amad 47′ – 61′ Garcia

Manchester United: Tom Heaton – Laird, Varane, Martinez (60′ Bailly), Telles – Garner (74′ Iqbal), Van de Beek – Chong (84′ Hansen), Eriksen (60′ Hannibal), Garnacho (74′ Shoretire)- Ronaldo (45′ Amad)