Cristiano Ronaldo opuścił Old Trafford przed końcowym gwizdkiem meczu z Rayo Vallecano

Tomasz Pasternak

Szerokim echem odbił się tak długo wyczekiwany, dopiero pierwszy w okresie przygotowawczym do nowego sezonu, występ Cristiano Ronaldo w koszulce Manchesteru United. Portugalczyk spędził na murawie Old Trafford pierwszą połowę niedzielnego, zremisowanego 1:1 meczu towarzyskiego z Rayo Vallecano.

Cristiano Ronaldo, którego przyszłość stoi pod ogromnym znakiem zapytania, ominął przedsezonowe tournee “Czerwonych Diabłów” po Tajlandii i Australii. Portugalczyk zapowiedział z wyprzedzeniem swój powrót do gry w “Teatrze Marzeń” w ostatnim już spotkaniu przedsezonowym “Czerwonych Diabłów”, jednak wygląda na to, że jego przebieg nie do końca spełnił oczekiwania piłkarza.

Doświadczony, 37-letni napastnik w pierwszym występie pod wodzą nowego menedżera Erika ten Haga nie miał większego wpływu na grę drużyny i w przerwie został zmieniony przez Amada Diallo. Już po paru minutach bramka młodego Iworyjczyka dała prowadzenie Manchesterowi United.

Niedługo później Portugalczyk opuszczał już mury Old Trafford, wprawiając w zdumienie garstkę kibiców przebywających w tamtym momencie poza stadionem. Zazwyczaj to miejsce jest wypełnione fanami, którzy oczekują na autografy od całej drużyny dopiero po zakończeniu rozgrywanego meczu.

Przypomnijmy, że we wtorek portugalski napastnik pojawił się w centrum treningowym w Carrington w towarzystwie agenta Jorge Mendesa, prawdopodobnie po to, by zakomunikować chęć opuszczenia szeregów Manchesteru United jeszcze w trakcie letniego okna transferowego.