źródło: manutd.com
manutd.com

Oficjalnie: Tom Huddlestone i David Hughes dołączają do sztabu akademii Man Utd

Daniel Białek
Zmień rozmiar tekstu:

Oficjalna strona Manchesteru United potwierdza doniesienia ”The Telegraph” , które niedawno informowało o negocjacjach klubu z Tomem Huddlestonem. Doświadczony Anglik zastąpi Paula McShane’a w roli grającego trenera w zespole u21, a oprócz niego sztab akademii wzmocni również David Hughes.

Były pomocnik Tottenhamu będzie miał wyjątkową okazję rozwijać zawodników akademii poprzez trenowanie ich będąc w samym sercu sesji treningowych, jak i stanowiąc przykład na i poza boiskiem. Tom Hudllestone w swojej karierze zaliczył 550 seniorskich występów, w tym 242 w Premier League.

David Hughes będzie w klubie trenerem ”fazy profesjonalnego rozwoju” co oznacza, że będzie zajmował się wszystkimi drużynami w zakresie (u17-u23). Hughes w przeszłości zajmował wiele stanowisk związanych z młodzieżowym futbolem. Był koordynatorem rozwoju w Southampton, menedżerem zespołu u18 w Aston Villi, i ostatnio, menedżerem akademii w Cardiff.

Akademii wzmocnili również Matt Walker (szef działu motorycznego) oraz Curtis Quinn, który będzie pracował z zespołem analitycznym.

O przyjściach Huddlestone’a i Hughesa wypowiedział się koordynator pionu juniorskiego Nick Cox:

”Jesteśmy zachwyceni, że Tom i David dołączyli do naszego pionu wyjątkowych szkoleniowych ekspertów, którzy zajmują się fazą profesjonalnego rozwoju. Innowacyjne podejście polegające na zatrudnieniu w zeszłym sezonie grającego trenera okazało się wielkim sukcesem i przyniosło akademii mnóstwo korzyści.”

”Tom to świetny kandydat do tej niezwykle istotnej roli. Grał na najwyższym poziomie i już wykazał szkoleniowe atuty, więc jego wartość będzie nie do opisania”.

”David przyniesie do sztabu bogactwo i zdolności przywódcze. Rozwinął w swojej karierze wielu zawodników, którzy dziś grają na poziomie Premier League.”

Tom Huddlestone, jeśli przejdzie testy medyczne, będzie grywał w meczach ligowych tylko z zespołem u21, korzystając z limitu starszych zawodników, które obowiązują w rozgrywkach tej drużyny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze