manutd.com

Steve McClaren: w Manchesterze United musisz wygrywać

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Asystent głównego szkoleniowca Manchesteru United, Steve McClaren zdecydował się pochwalić piłkarzy pierwszego zespołu w rozmowie z klubowymi mediami. Według doświadczonego trenera zawodnicy zaadaptowali się już do metod preferowanych przez Ten Haga.

Manchester United zakończył w ostatnich dniach okres przygotowawczy do nowego sezonu. Dotychczas klub zmierzył się z Liverpoolem, Melbourne Victory, Crystal Palace, Aston Villą, Atletico Madryt oraz Rayo Vallecano. Natomiast w nadchodzącą niedzielę zainicjuje rozgrywki nowego sezonu Premier League meczem z Brighton.

Według Steve’a McClarena podopieczni Ten Haga radzą sobie bardzo dobrze na sesjach treningowych i już zaadaptowali się do jego metod.

– Świetne jest to, że otrzymałem możliwość współpracy z grupą bardzo dobrych zawodników. W pierwszym tygodniu byli cicho, ponieważ treningi były bardzo wymagające – mówił McClaren.

– Jednak zdążyliśmy poznać już zawodników. Mamy coraz więcej sesji treningowych, więc oni znają już nasze wymagania, co do intensywności, rywalizacji, wygrywania oraz przegrywania. Przekonanie się do tego wiąże się z możliwością doświadczenia wszystkiego, co związane jest z szatnią, naszego hotelu oraz Carrington. Nadszedł czas budowy.

– Jest to coś, co bardzo lubię i właśnie to powoduje, że cieszy mnie trenowanie innych. Właśnie dlatego cieszę się z powrotu tutaj. Mamy grupę bardzo dobrych zawodników. Jeszcze to zobaczycie.

– Chodzi mi o to, że coś już widzieliście w okresie przygotowawczym. Ustawienie naszej formacji ofensywnej, naszą pracę w środku pola i organizację w defensywie. Są to dobrzy gracze i wiem, że pierwszy tydzień był dla nich trudny oraz wymagający.

– Kadra jest fantastyczna. Mam dobre przeczucia co do niej. Byłem w wielu szatniach przez pierwsze 2, 3, 4 tygodnie. Da się to wyczuć. Jestem pozytywnie nastawiony, co do nich.

– Nie możesz wygrywać spotkań bez ducha zespołu. Nie da się tak po prostu wygrać.

Przeczytaj również:  Antony: jeśli Erik ten Hag chce mnie sprowadzić, to musi rozmawiać o tym z moimi agentami

– Musisz mieć dobre środowisko. Musisz mieć dobrą kulturę. Musisz mieć zawodników, którym chce się biegać. To jest kluczem do wszystkiego.

– Trzeba ciężko pracować, aby stworzyć sobie sytuację do zdobycia gola. Następnie trzeba ją wykorzystać.

– Mamy wymagania i właśnie to tworzy tutaj świetną atmosferę. Można zobaczyć tego ducha na boisku. Dobrze jest dołączyć do tego klubu z zewnątrz, ponieważ nie masz żadnych uprzedzeń w sprawie kultury oraz otoczenia.

– Ostatni sezon, sezony przemijają. Historia znika. Poprzedni sezon jest już przeszłością.

– Teraz chodzi o przyszłość. Mamy szansę na stworzenie własnego stylu, a Erik [ten Hag] chce to zobaczyć.

– Zawodnicy podobnie jak my tego chcą. Chcą dyscypliny oraz rad, jak mają wykonywać swoje zadania. Oni chcą opinii w sprawie swoich występów, ponieważ chcą wygrywać.

– W Manchesterze United musisz wygrywać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze