Gary Neville: Cristiano Ronaldo powinien wyjaśnić, co tak właściwie się dzieje

Oliwier Kazuń
Zmień rozmiar tekstu:

Gary Neville, były legendarny zawodnik Manchesteru United, skomentował ostatnie wiadomości na temat Cristiano Ronaldo.

Ekspertowi Sky Sports nie podoba się obecne zamieszanie wokół przyszłości Cristiano Ronaldo. Anglik liczy, że Portugalczyk wkrótce skomentuje doniesienia na temat jego odejścia. Według Neville’a powoduje to niepotrzebny „bałagan” w szatni przed rozpoczęciem sezonu.

– Sytuacja Ronaldo jest nieznośna. Widzieliście, jak ten Hag na piątkowej konferencji prasowej musiał odpowiadać na pytania na ten temat.

– Anthony Martial doznał kontuzji, a jest jedynym środkowym napastnikiem. Właściwie to sześć miesięcy temu zamierzał opuścić klub. Nie ma Frenkiego de Jonga. Ten Hag nie otrzymał wsparcia w taki sposób jak inni menedżerowie. Transfery zostały zrealizowane zbyt późno. To oznacza, że Ten Hag otrzymał trudniejsze zadanie, niż miało to być w założeniu – powiedział Gary Neville podczas rozmowy z Jamiem Carragherem.

Sytuacja Ronaldo nadal jest wielką niewiadomą. Klub podtrzymuje, że Portugalczyk nie jest na sprzedaż. Podobnie jest z Erikiem ten Hagiem, który na niedawnej konferencji prasowej powiedział, że 37-latek figuruje w jego planach od początku pracy.

– Jeśli Ronaldo jest gotowy do gry, to on powinien zagrać, mam nadzieję, że zostanie. Jestem nim trochę rozczarowany, ponieważ wprowadził swojego menedżera w zakłopotanie na konferencji prasowej. Cristiano Ronaldo jest teraz w dobrym wieku. Jest najlepszym graczem na świecie wraz z Lionelem Messim w ostatnich dziesięciu latach. Ma doświadczenie, o którym inni mogą pomarzyć.

– Czy proszenie go, aby wyszedł i udzielił wywiadu, aby wyjaśnić, co właściwie myśli i co się dzieje, to zbyt wiele? Czy on nie zamierza udzielać wywiadów przez następne trzy tygodnie? Czy nie wyjdzie do wywiadu po zakończeniu niedzielnego meczu?

– Oczywiście Sky Sports poprosi go o wywiad w niedzielę po meczu. Czy wyjdzie, wstanie, udzieli wywiadu i odpowie wszystkim na pytania, nie pozwalając, by inni odpowiadali za niego? – dodał.

Gary Neville jest również zirytowany tym, że Erik ten Hag musi odpowiadać na pytania, na które powinien odpowiadać Ronaldo.

– Jestem rozczarowany, ponieważ nie mamy tej jasności, a powodem, dla którego ten Hag jest trochę nerwowy na swojej konferencji prasowej, jest to, że zadano mu trudne pytania. Prawdopodobnie nie odpowiadał szczerze, ponieważ nie może.

Przeczytaj również:  Erik ten Hag: jestem szczęśliwy, że zaczynamy sezon z Cristiano Ronaldo w kadrze

– Gdyby po Ronaldo zgłosił się klub z Ligi Mistrzów, myślę, że chciałby odejść.  Myślę, że wszyscy wiemy, że chce przeprowadzki. Wiemy o tym. Pojawiło się wiele doniesień w ciągu ostatnich kilku tygodni.

– W tej chwili nikt po niego nie przyszedł. Dlatego klub mówi w tej chwili, że może zostać i my chcemy, żeby został. Jeżeli jednak pojawi się zainteresowanie, to opuści Manchester United.

– Czy Manchester United powinien czekać do końca okna transferowego i zastanawiać się, czy ich gwiazda odejdzie? Nie sądzę. Muszą być stanowczy, powiedzieć mu, że zostanie bez względu na zainteresowanie innego klubu. Klub musi być transparentny, ponieważ istnieje ryzyko, że za dwa tygodnie dostaną wiadomość, że chce odejść. Ta sytuacja jest niesmaczna.

Były piłkarz Manchesteru United liczy, że portugalski napastnik zostanie, ale naciska, by złożył wyjaśnienia i nie powodował niepotrzebnego szumu wokół klubu.

– To dla mnie szczególnie ważna sprawa, ponieważ chcę, aby jego kariera w Manchesterze United zakończyła się dobrze. To, co osiągnął w tym klubie i sporcie… Czy to dla niego zbyt wiele, by przez następne 12 miesięcy był inspiracją dla młodych graczy, był liderem na boisku i przychodził do wywiadów, gdy jego zespół wygrywa i przegrywa?

– Należy się upewnić, że będzie spełniał standardy, które sam sobie narzuca podczas treningów i meczów. Robi bałagan wokół siebie i wokół klubu. To bałagan dla wszystkich.

– Chcemy, żeby został. Desperacko pragniemy, żeby został. Po prostu nie lubimy tych pobocznych sag, które się ciągną. Nigdy nie wyglądają dobrze. Zawsze wyglądają trochę niesmacznie i myślę, że wymaga to wyjaśnienia. Trzeba to dość szybko rozwiązać, ponieważ nie możemy pozwolić na to przez kolejne trzy tygodnie, jeśli jesteś fanem Manchesteru United, a na pewno jeśli jesteś Erikiem ten Hagiem.

– Ten Hag musi być w stanie skoncentrować się na całej drużynie, na swoim występie i na taktyce. Nie chce być cały czas rozpraszany przez gwiazdę i to czy zostanie, czy odejdzie – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze