MUTV

Diogo Dalot po meczu z Brighton: musimy przeanalizować to spotkanie i poprawić nasze błędy

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Diogo Dalot, prawy obrońca Manchesteru United, jest zdania, że „naprawdę złe” pierwsze 45 minut kosztowały jego drużynę utratę punktów w pierwszym starciu nowego sezonu Premier League.

Podopieczni Erika ten Haga przegrali z Brighton 2:1 na Old Trafford, po tym jak w pierwszej połowie Pascal Gross dwa razy pokonywał Davida de Geę. „Czerwone Diabły” podniosły tempo w drugiej połowie, co doprowadziło do bramki samobójczej Alexisa Mac Allistera, ale ostatecznie to zespół Grahama Pottera wyjechał z trzema punktami.

– Oczywiście wszyscy czują, że to rozczarowujący wynik – mówił po meczu Diogo Dalot. – Pierwsze 45 minut było bardzo złe w naszym wykonaniu. Druga połowa była nieco lepsza, ale to wciąż za mało, aby wygrać takie spotkanie.  Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Jestem rozczarowany, ale musimy się podnieść i zacząć przygotowania do następnego spotkania.

Portugalski obrońca ocenił występ swojej drużyny, wskazując kluczowe obszary, w których jego zdaniem Manchester United mógł sobie lepiej poradzić w starciu z „Mewami”.

– Wydaje mi się, że mogliśmy lepiej radzić sobie z ich kontratakami. Kilka razy pozwoliliśmy im na swobodne rozgrywanie i zagrywanie piłek za nasze plecy. Powinniśmy się wykazać większą agresją, ale jak mówiłem, w drugiej połowie wyglądało to lepiej. Częściej utrzymywaliśmy piłkę, mieliśmy swoje okazje. Musimy jednak przeanalizować co poszło nie tak i poprawić to w następnym spotkaniu.

Dalot docenił wsparcie kibiców i już skupia się na kolejnym wyzwaniu: meczu z Brentfordem w najbliższą sobotę. Kolejni rywale rozpoczęli sezon remisem 2:2 z Leicester.

– Kibice wspierali nas przez pełne 90 minut, nawet kiedy przegrywaliśmy dwoma bramkami. Wiedzieliśmy, że jeśli strzelimy gola, to fani będą z nami. Ten wynik to wpadka. Musimy trzymać się razem i nie przejmować się tym w następnym spotkaniu. Co nie zmienia faktu, że musimy ocenić co zrobiliśmy źle i poprawić to w kolejnym meczu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze