Erik ten Hag po meczu z Brighton & Hove Albion: ten wynik to prawdziwe rozczarowanie

oliwier.kazun Oliwier Kazuń
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag wypowiedział się po przegranej z Brighton & Hove Albion. Holenderski szkoleniowiec nie krył rozczarowania spowodowanego nieudanym debiutem.

Były trener Ajaksu Amsterdam nie krył zniesmaczenia tym, że jego podopieczni nie wykorzystali sytuacji stworzonych w drugiej połowie. Erik ten Hag przyznał też, że drużyna nadal popełnia błędy i że przed „Czerwonymi Diabłami” jeszcze sporo pracy.

– Oczywiście jest to niepowodzenie i prawdziwe rozczarowanie.  Od początku wiedziałem, że to nie będzie łatwo.  Oddaliśmy dwie łatwe piłki i brakowało nam organizacji. Widać wyraźnie, że w drugiej połowie byliśmy lepsi w pomocy, gdy Eriksen grał niżej, a Ronaldo wyżej.  Stworzyliśmy sytuację i Rashford miał dwie dobre szanse. Szkoda, że ​​nie zdobyliśmy bramki. Popełniliśmy błędy podczas gry przy piłce i błędy organizacyjne w obronie. Musimy wyciągnąć wnioski i szybko to poprawić.

Szkoleniowiec Manchesteru United także pochwalił „Mewy”, ale nie krył niezadowolenia z gry swojego zespołu w defensywie. Wskazał jednak również pewne pozytywy, które odnotował.

– Brighton to przyzwoity zespół, zagrali dobrze, ale patrzę na moją drużynę. Nie powinniśmy tracić dwóch tak łatwych bramek. W drugiej połowie widziałem drużynę, która trzyma się razem i walczy.  Stworzyliśmy szanse do strzelenia goli. Pierwsza okazję miał Bruno Fernandes.

– To piekielna praca… Musimy naprawdę ciężko pracować, analizować, a potem iść do przodu. Nie jestem zadowolony, zupełnie nie.  Przegraliśmy i nie było to dobre spotkanie.  Powinniśmy zagrać lepiej – podsumował nowy szkoleniowiec.

Holender wspomniał również o kontuzji Anthony’ego Martiala który ominął mecz z drużyną Grahama Pottera oraz został zapytany czy klub potrzebuje kolejnych transferów.

– Trudno powiedzieć jak to wygląda z kontuzją Martiala, musimy poczekać.  Mamy tydzień [do następnego meczu] – wspomniał. – Powinniśmy zagrać lepiej z zawodnikami, których mamy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze