manutd.com

Erik ten Hag przed meczem z Brighton dla MUTV: jesteśmy Man Utd i musimy wygrywać w każdym spotkaniu

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Szkoleniowiec Manchesteru United Erik ten Hag postanowił udzielić wywiadu klubowym mediom przed inauguracyjnym meczem z Brighton. Były menedżer Ajaxu nie ukrywał, że nie może się już doczekać początku sezonu.

Erik masz może jakieś nowe wieści z szatni przed nadchodzącym meczem? Od kilku dni mówi się, że Anthony Martial nie zagra w tym spotkaniu.

– Tak, niefortunnie wypadł z naszego składu. Nie będzie mógł zagrać w inauguracji tego sezonu.

Szkoda, ponieważ Anthony był w bardzo dobrej formie.

– Prawda, lecz zawsze chodzi o zespół. Miał bardzo dobry okres przygotowawczy, lecz w przypadku jego nieobecności muszą zagrać inni zawodnicy. Mamy zawodników, mamy pewne możliwości, aby uzupełnić braki na tej pozycji.

Czy jesteś już gotowy na rozpoczęcie nowego sezonu?

– Nie mogę się już go doczekać. Rozpoczęcie sezonu w nadchodzącą niedzielę jest niezwykle ekscytujące, ponieważ mieliśmy dobry presezon. Wydaje mi się, że nasz zespół dobrze przepracował go. Rozwinęliśmy się i wprowadziliśmy naszą wizję gry. Nie możemy się już doczekać początku.

Twoim zdaniem piłkarze odpowiednio wykonywali przedstawione im zadania?

– Wspólnie przeszliśmy przez okres przygotowawczy. Nasze tournée zakończyło się dobrze, gdyż każdego dnia byliśmy razem. Moim zdaniem dobrze jest ponownie być w domu. Jednak chodzi o wszystkie czynniki, które musimy pokazać teraz na boisku.

Jaki jest cel na nadchodzący sezon Premier League?

– Jesteśmy Manchesterem United i musimy wygrywać w każdym spotkaniu. Coś takiego jest bardzo ważne. Musimy być gotowi na każde spotkanie.

W poprzednim klubie wygrywałeś wiele spotkań oraz zdobyłeś wiele trofeów. Co będzie kluczowe do przeniesienia tego zjawiska do Manchesteru United?

– Chodzi o budowanie kultury prawdziwych zwycięzców. Rozpoczęliśmy to w Carrington poprzez wprowadzenie wysokich wymagań oraz dobry wartości. Pracuj tak, jak ustalono, a na koniec dnia odniesiesz sukces.

Czy ważne jest zbudowanie prawdziwej fortecy na Old Trafford?

– Czuję tę atmosferę Old Trafford. Ten zespół musi być przykładem tego, czego oczekują fani. Oni chcą być dumni z ich. Musimy ciężko pracować oraz współpracować. Coś takiego pozwoli nam przenieść atmosferę z trybun na boisko. Jestem pewny tego.

Przeczytaj również:  Trzech zawodników Man Utd otrzymało powołania na zgrupowanie kadr narodowych

Podoba ci się praca w Manchesterze United? Na pewno jest to coś czasochłonnego.

– Tak, poświęcam na tę pracę mnóstwo czasu. Nie mogę powiedzieć, że nie lubię takiej pracy. Nie jest to dla mnie problemem, szczególnie dlatego, że jest to związane z piłką. Najlepiej jest być piłkarzem, lecz nie jest to już możliwe. Teraz jestem trenerem, menedżerem. Jest to świetna praca, więc jestem pełen energii każdego dna. Mam nadzieję, że wniosę to do zespołu.

Oczywiście granie w piłkę jest najlepsze. Czy trenowanie młodszych zawodników bardzo różni się od gry?

– Jest bardzo blisko!

Będzie to bardzo dziwny sezon, gdyż w środku sezonu zaplanowano 6-tygodniową przerwę ze względu na Mistrzostwa Świata. Macie jakiś plan w tej sprawie?

– To jasne, że musimy wziąć to pod uwagę. Podczas planowania zespołu uwzględniliśmy te rozgrywki. W naszym planie musieliśmy uwzględnić wiele czynników.

Czy niedzielne spotkanie będzie ważnym dniem dla ciebie oraz twojej rodziny?

– Oczywiście, nie mogę się już doczekać tego. Jednak musimy pamiętać, że naszym celem jest zwycięstwo.

W niedzielnym spotkaniu zmierzycie się z Brighton, które poprzedni sezon może zaliczyć do udanych. Czy będzie to dobry test dla twoich podopiecznych?

– Na pewno będzie to ciężki przeciwnik, to jasne. Jest to silny zespół, który jest zgrany od dłuższego czasu. Mają bardzo dobrego szkoleniowca, który pracuje tam dłuższą chwilę. To tworzy ich filozofię, ich styl jest jasny i widoczne są wypracowane automatyzmy. Będzie to ciężki przeciwnik, lecz wierzę, że uda nam się ugrać korzystny rezultat. Kiedy gramy, to mamy szansę wygrać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze