redbullsalzburg.at

Fabrizio Romano: Benjamin Sesko latem 2023 roku dołączy do RB Lipsk

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano poinformował, że łączony z Manchesterem United Benjamin Sesko zostanie nowym zawodnikiem RB Lipsk. Umowa związana z przenosinami słoweńskiego napastnika ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym tygodniu.

Od kilku dni wymieniało się Manchester United jako jednego z kandydatów w sprawie zakontraktowania Benjamina Sesko z RB Salzburg. Zespół Erika ten Haga pilnie potrzebuje wzmocnień w formacji ofensywnej, więc w tym celu zaczęto się przyglądać mniej oczywistym wyborom w tej sprawie.

Jednakże w grze o podpis zawodnika był również inny klub z rodziny Red Bulla. Sam dyrektor RB Lipsk miał osobiście udać się na rozmowy z obozem piłkarza, aby przekonać go do swojego klubu. Równocześnie niemiecki zespół prowadził rozmowy z Chelsea w celu sprowadzenia Timo Wernera.

Według Fabrizio Romano transfer Wernera nie pokrzyżuje planów związanych z Sesko. Zawodnik ma być pozytywnie nastawiony w kwestii podpisania umowy z RB Lipsk. W tym sezonie Sesko ma jeszcze reprezentować barwy austriackiego klubu, a do Niemiec przeniesie się latem 2023 roku.

Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że roczne wypożyczenie miało być jednym z wymogów RB Salzburg. Z tej opcji zdaniem Romano ma być również zadowolony sam zawodnik. Kluby mają sfinalizować zawartą umowę jeszcze w tym tygodniu.

Natomiast jeśli chodzi o Wernera, to postrzegany jest on jako wzmocnienie zespołu w tym oknie transferowym. Zakup Sesko jej inwestycją w przyszłość i uwzględniono go w planie dopiero na lato 2023 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze