manutd.com

Rio Ferdinand: Danny Welbeck byłby dobrym rezerwowym napastnikiem dla Manchesteru United

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United wciąż szuka na rynku transferowym środkowego napastnika. Według Rio Ferdinanda dobrym wyborem na tę pozycję byłby Danny Welbeck, który w przeszłości rozegrał już ponad 100 spotkań w barwach „Czerwonych Diabłów”

Sytuacja środkowych napastników w Manchesterze United jest dramatyczna. Przed sezonem wydawało się, że pewniakiem do gry na tej pozycji będzie Anthony Martial. Jednak Francuz jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek nabawił się urazu. Z kolei Cristiano Ronaldo przez problemy rodzinne opuścił większość okresu przygotowawczego i nie jest jeszcze gotowy, aby grać przez pełne 90 minut.

Według Rio Ferdinanda rozwiązaniem problemów w ataku mógłby być Danny Welbeck. Były obrońca Manchesteru United po meczu z Brighton na swoim kanale na YouTube stwierdził, że jest pod wrażeniem występu 31-latka.

– Welbeck wyszedł z tunelu i można było zobaczyć po jego postawie ciała, że myślał: „Będę dziś terroryzował tych dwóch [Martineza i Maguire’a]”. Grał w taki sposób, jak 10 lat temu na Santiago Bernabeu przeciwko Realowi Madryt – stwierdził na antenie kanału Rio Ferdinand Presents FIVE.

– Bez wątpienia sprowadziłbym go na Old Trafford po dzisiejszym występie. Jeśli chcesz mieć rezerwowego napastnika Welbeck to dobry wybór. Powiedz mu: „Będziesz grał w 15 może 20 meczach w sezonie i zastępował Cristiano Ronaldo”. Wniesie do drużyny ruchliwość oraz swoje sprinty za plecy obrońców. To stworzy miejsce dla takich graczy jak Bruno – dodał.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze