Getty Images

Cody Gakpo: jeżeli awansujemy do Ligi Mistrzów, to raczej zostanę

DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Cody Gakpo to nowa opcja Manchesteru United do wzmocnienia formacji ataku. Piłkarz PSV Eindhoven nie wyklucza odejścia z holenderskiego klubu, ale przewiduje, że raczej zostanie w Holandii na co najmniej jeden sezon.

Poszukiwania napastników zainteresowanych dołączeniem do klubu z Old Trafford idą jak po grudzie, a dział skautingu musi sięgać naprawdę daleko, aby wyłowić perełki, które byłyby realnym wzmocnieniem zespołu za stosunkowo niewielką cenę. Jednym z takich graczy jest Cody Gakpo z PSV Eindhoven, który w minionym sezonie w 27 meczach zaliczył 12 goli i 13 asyst. Jego dyspozycja sprawiła, że stał się on rozchwytywany przez największe kluby w Europie. Piłkarz nie wyklucza opuszczenia Holandii, ale jednocześnie dał do zrozumienia, że chciałby wystąpić w Lidze Mistrzów z wicemistrzem Eredivisie.

PSV zrobiło duży krok w kierunku fazy grupowej, pokonując w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej AS Monaco. Po spotkaniu Holender skomentował doniesienia na temat swojej przyszłości.

– Najpierw musimy się skupić i spróbować awansować do Ligi Mistrzów. Jeżeli się uda, to prawdopodobnie zostanę.

– Wydaje mi się, że nigdzie nie wspomniałem o tym, że odchodzę. Szanse na to, że zostanę, są bardzo duże.

– Jestem otwarty na filiżankę kawy z zarządem lub wodę. Zobaczymy, jak to się potoczy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze