fcbarcelona.com

Media: Ważą się losy Frenkiego de Jonga w FC Barcelonie

, Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Frenkie de Jong pozostaje głównym celem transferowym Erika ten Haga podczas letniego okna transferowego. Holender znajduje się jednak daleko od Manchesteru United – transfer próbuje podkraść Chelsea.

Marcel van der Kraan, który uchodzi za jedno z najlepszych źródeł w Holandii, na łamach Sky Sports przekazał, że Frenkie de Jong pozostaje priorytetem Erika ten Haga do wzmocnienia drugiej linii w ekipie „Czerwonych Diabłów”. Manchester United nie zamierza poddawać się w walce o środkowego pomocnika FC Barcelony, choć droga do sfinalizowania tego transferu pozostaje daleka.

„Daily Mail” z kolei informuje, że pomimo uporu  w walce o Holendra, klub zaczyna zdawać sobie sprawę, że ta transakcja wisi na włosku. Nowy szkoleniowiec klubu z Old Trafford podobno jest przekonany, że 25-latek jest kluczowy dla systemu gry, który próbuje wprowadzić w Manchesterze United, szczególnie jeśli chodzi o podania i utrzymywanie się przy futbolówce.

Na pewnym etapie wydawało się, że transfer dojdzie do skutku, dlatego Ten Hag nie rozglądał się za alternatywami. Stanowisko De Jonga ma zmieniać się cały czas, piłkarz wciąż nie jest pewny, czy chce dołączyć do zespołu, który nie gra w Lidze Mistrzów.

Niektóre źródła twierdzą nawet, że De Jongowi obecnie bliżej do Chelsea niż Manchesteru United. Klub z Old Trafford byłby skłonny pokryć część zaległości finansowych, które Barcelona jest winna piłkarzowi. O ile nie nastąpi nieoczekiwany zwrot akcji, Ten Hag i Manchester United będą musieli obejść się smakiem.

Dziś do ośrodka treningowego FC Barcelony przyjechał agent De Jonga. Nie wiadomo jednak w jakiej sprawie. Sam piłkarz podczas drogi na trening został obrażany przez kibiców Dumy Katalonii, którzy w nietuzinkowych słowach naciskali na niego, by zgodził się na obcięcie pensji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze