Ash Donelon/Manchester United via Getty Images

Konferencja prasowa Ten Haga przed meczem z Brentfordem: jestem przekonany, że wzmocnienia nadejdą

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag spotkał się z dziennikarzami na przedmeczowej konferencji prasowej zapowiadającej mecz w ramach 2. kolejki Premier League. Rywalem „Czerwonych Diabłów” będzie Brentford.

PRZEDMECZOWA KONFERENCJA PRASOWA ERIKA TEN HAGA – BRENTFORD FC

Czy mógłbyś zaktualizować informacje na temat sytuacji Cristiano Ronaldo, który zagrał z Brighton przez 30 minut? Czy jest gotowy, aby zacząć mecz od pierwszej minuty? Masz już pewność co do jego przyszłości? 

– Cristiano ma za sobą tydzień dobrych treningów. Myślę, że zagrał trochę dłużej niż 30 minut. W moim przekonaniu ma za sobą zagrane dwie połówki. Co do jego obecności w wyjściowej jedenastce, przekonamy się w dniu meczu. Oczywiście podjąłem już decyzję, ale zachowam ją dla siebie.

Chcę również zapytać o Marcusa Rashforda. W ostatnich dniach łączy się go z transferem do Paris Saint-Germain. W jaki sposób figuruje on w twoich planach? Pamiętamy, że zmarnował bardzo dobrą sytuację w rywalizacji z Brighton.

– To bardzo ważny zawodnik. Mogliście to zauważyć od mojego pierwszego dnia pracy. Jestem z niego bardzo zadowolony i zdecydowanie nie chcę go stracić. Jest częścią moich planów. Na pewno pozostanie piłkarzem Manchesteru United.

Jak pracowaliście w tym tygodniu w obliczu ostatniego wyniku? Twój zespół z pewnością nie zagrał tak, jak chciałeś. Co zrobiłeś, aby przywrócić ich na właściwe tory? 

– Robimy to, co zawsze. Przeanalizowałem tamto spotkanie, przekazałem zawodnikom, co było dobre, a co złe. Pokazałem obszary, w których możemy się poprawić, a w których musimy. Musimy trenować w określony sposób, aby tego dokonać. Z największą dbałością o szczegóły przekazaliśmy te informacje zawodnikom. Pokazujemy im rozwiązania i radzimy, jak mogą się rozwinąć.

Czego nauczyłeś się po swoim debiucie w Premier League?

– Nauczyliśmy się bardzo dużo, ale myślę, że to normalne. W każdym sezonie jest podobnie, szczególnie na początku. Musimy dopracować styl gry, mając na uwadze, że zaczynamy od nowa. To dla nas nowy początek. Futbol to gra błędów i my je popełniliśmy. Wiemy, że musimy się poprawić w wielu aspektach. To tyle, wszystko jasne.

Ciągle dyskutuje się, kto może jeszcze wzmocnić twój skład. Wiele dzieje się wokół Adriena Rabiota, Frenkiego de Jonga… Czy  jesteś zadowolony z pracy działu rekrutacyjnego?

– Jestem szczęśliwy. Myślę, że współpracujemy ze sobą naprawdę dobrze. Nie mogę jednak wypowiadać się na temat tych zawodników, bo nie mogę mówić o piłkarzach, którzy mają podpisane kontrakty z innymi klubami.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w Manchesterze United panuje spora presja. Czy po pierwszym rezultacie jest ona jeszcze większa?

– Presja jest zawsze. Wiem, jak to działa. Wiemy, że musimy wygrywać każdy mecz. Wszyscy oczekują od nas, że będziemy zwyciężać. Musimy radzić sobie z tym wspólnie i uważam, że jesteśmy w stanie to zrobić. Wszystko, co mogę zrobić, to w pełni skoncentrować się na przygotowaniu mojego zespołu tak dobrze, jak tylko potrafię.

W weekend zmierzycie się z Brentfordem. Jaki to będzie mecz dla Christiana Eriksena?

– To pytanie do niego. Na pewno będzie to dla niego wyjątkowe starcie, ponieważ zmierzy się ze swoją byłą drużyną. Miał już do czynienia z podobnym doświadczeniem, więc wie, że to my musimy wygrać, a on musi dać z siebie wszystko.

Jak trudny będzie to dla was mecz?

– Każdy mecz jest trudny.

Co sądzisz o Brentfordzie i pracy Thomasa Franka?

– Spisują się bardzo dobrze. Mogę w zasadzie powtórzyć to samo, co tydzień temu, gdy odnosiłem się do Brighton. Zespół i trener są bardzo zżyci, stworzyli dobrą strukturę i grają ładny futbol. To trudne spotkanie, ale musimy wygrać.

Skoro Ronaldo jest zdrowy, to czy wyjdzie na ten mecz od pierwszej minuty?

– Udzieliłem już odpowiedzi na to pytanie.

Czy nadajesz na tych samych falach z władzami klubu, jeżeli chodzi o wyznaczenie priorytetów transferowych?

– Tak.

Jak wygląda sytuacja zdrowotna Anthony’ego Martiala?

– Anthony nie będzie dostępny na ten mecz. Victor Lindelof także.

Czy po zakończeniu okna transferowego będziesz dysponował lepszym składem niż teraz? Jesteś tego pewny?

– Musimy mieć lepszy skład i jestem przekonany, że tak będzie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze