Getty Images

The Athletic: Manchester United zwiększa budżet na ściągnięcie zastępstwa Deana Hendersona

mateusz.blaszczyk Mateusz Błaszczyk
Zmień rozmiar tekstu:

Porażka Manchesteru United z Brighton na otwarcie nowej kampanii Premier League dała mocno do myślenia Erikowi ten Hagowi oraz ludziom z zarządu. Krótko po niej media rozpisywały się o wzmożonej pracy klubu na rynku transferowym. Według najnowszych doniesień holenderski trener ma w planach pozyskać rezerwowego bramkarza w miejsce wypożyczonego Deana Hendersona.

Erik ten Hag w ostatnim czasie rzekomo obrał za cel ściągnięcie takich piłkarzy jak Adrien Rabiota, Cody Gakpo czy Marko Arnautovic, którego szanse na przyjście jednak szybko upadły. Do tego wszystkiego na horyzoncie cały czas znajduje się potencjalny transfer Frenkiego De Jonga. Jak się okazuje linia pomocy i ataku to nie jedyne formacje, w których Ten Hag widzi miejsce dla nowych zawodników.

Zgodnie z ustaleniami The Athletic  nowemu menedżerowi Manchesteru United nie spodobała się ostatnia głośna wypowiedź Deana Hendersona, podczas której narzekał on na swoją rolę w poprzednim sezonie i wyznał, że nie chciał pozostać w Manchesterze na kolejny sezon. W związku z tym Ten Hag zaczął naciskać na ściągnięcie kogoś, kto zająłby miejsce wychowanka “Czerwonych Diabłów” w kadrze.

Wcześniej klub szukał bramkarza, który zadowoliłby się byciem trzecim w hierarchii, widząc w Tomie Heatonie odpowiednią opcję rezerwową dla Davida De Gei, a przynajmniej do czasu powrotu do klubu Hendersona. Według źródeł The Athletic Manchester United miał na to przeznaczoną kwotę miliona funtów, która przy nowych okolicznościach wzrosła do okolic 7 milionów funtów.

Okazuje się również, że ten Hag chciałby bramkarza, który mógłby wywrzeć realną presję na De Gea i powalczyć z nim o miejsce w pierwszym składzie. Jeśli taki zawodnik będzie dostępny, wyżej wymienione środki mogą się jeszcze bardziej zwiększyć.

Długofalowym zastępstwem Davida De Gea mógłby się okazać Illan Meslier, aczkolwiek Leeds United nie ma zamiaru sprzedawać 22-latka tego lata. Poza Francuzem próżno szukać w Premier League kogoś, kto mógłby godnie wejść w buty Hiszpana.

Na tę chwilę dostępne opcje to Daniel Bachmann z Watfordu, który był już łączony z Manchesterem United w tym okienku, Alex McCarthy z Southampton oraz bramkarze Newcastle, Karl Darlow i Martin Dubravka, których przyszłość na St James’ Park wydaje się być niepewna po przyjściu Nicka Pope’a. Skauci Manchesteru United, konkretnie zajmujący się tematem bramkarzy, zostali rozsiani po Europie w celu oglądania innych potencjalnych nabytków.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze