David de Gea dla MUTV: dzisiaj popełniłem błędy nie do zaakceptowania

Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

David de Gea, jako jedna z głównych postaci meczu z Brentford, wystąpił przed kamerami klubowych mediów, by nieco opowiedzieć o swoich odczuciach, a także przeprosić za indywidualne błędy. Hiszpan nie krył złości na swoją postawę.

Jaka jest twoja reakcja za to, co się wydarzyło?

– Przede wszystkim muszę wziąć za to odpowiedzialność. Moje błędy kosztowały nas trzy punkty. Pierwsze minuty meczu, zanim straciliśmy bramkę, przebiegły pod naszą kontrolą.

– Jednak po pierwszej bramce zespół upadał coraz niżej. Nie zareagowaliśmy, a powinniśmy być w stanie robić to znacznie skuteczniej. Jak mówię, bramki, które puściłem dzisiaj, nie są do zaakceptowania.

– To nie była trudna piłka [pierwszy gol], więc podniosłem głowę. Powinienem zamiast tego na nią patrzeć. To się zdarza w futbolu i w życiu. Popełniamy błędy i to jeszcze gorsze, gdy przez nie zespół przegrywa. Mogę teraz tylko dalej pracować najlepiej jak umiem i próbować pomóc drużynie.

O pressingu ze strony Brentford

– Niemal na całym boisku pressowali praktycznie 1 na 1. Bardzo wysoko się ustawili i powinienem lepiej czytać grę. Powinienem zagrywać dłuższe piłki, a nie do Eriksena.

Jak trudno jest tracić tyle bramek?

– To trudne przeżycie. Trudno jest tracić tyle bramek w meczu. W dodatku nasz zespół nie potrafił na to zareagować. To trudny i naprawdę okropny dzień.

Co chciałbyś przekazać kibicom?

– To trudne. Wiem, że to nie jest łatwe dla nikogo i powtarzałem to wielokrotnie. Wszyscy pracujemy ciężko. Zmiana menedżera to duża zmiana i mam nadzieję, że poprawimy się po tych pierwszych spotkaniach.

– Tego od nas oczekuje menedżer i nie pozostało nam nic innego, jak zacząć wygrywać spotkania. Następny mecz [z Liverpoolem] nie ma dla nas znaczenia. Nie zastanawiamy się, z kim gramy. Musimy się dobrze przygotować, chociaż po dzisiejszym meczu nie będzie łatwo.

Przeczytaj również:  Luke Shaw: nie rozpoczęliśmy sezonu dobrze, więc menedżer musiał podjąć pewne decyzje

– Przez ten tydzień musimy położyć na szali swoje życia, to samo dotyczy meczu za tydzień. Gramy za herb Manchesteru United i chcemy, by fani byli z nas dumni.

 

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze