Erik ten Hag dla MUTV po meczu z Brentford: piłkarze powinni brać odpowiedzialność za swoje błędy

Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Również klubowe media porozmawiały po meczu z Erikiem ten Hagiem. Brentford rozbiło na własnym stadionie Manchester United 4:0. Holender opowiedział o swojej reakcji na wynik tego starcia i przeprosił fanów.

Jaka jest twoja reakcja na to, co zobaczyliśmy?

– Kiepski występ. Kiedy zaczynasz mecz, musisz być gotowy, a my nie byliśmy. Czuję rozczarowanie. Wygląda to tak, jakby indywidualne błędy przesądziły o tym wyniku, ale futbol to sport zespołowy i konieczna jest współpraca, żeby możliwe było obrócenie takiego wyniku.

– Piłkarze powinni wiedzieć, że muszą brać odpowiedzialność za swoje czyny na boisku – kwitował były trener Ajaksu.

Czy powinniśmy winić formację defensywną po takim meczu?

– Tu nie chodzi o obronę, tylko o wygląd całego zespołu. Robiliśmy błędy i nie radziliśmy sobie z piłką. Szczególnie gdy traciliśmy dwa pierwsze gole – nie umieliśmy podjąć odpowiednich decyzji.

Co w takiej sytuacji powiedziałeś piłkarzom w przerwie?

– Tłumaczyłem im, że to niemożliwe, żeby piłkarze Manchesteru United tracili cztery bramki w 35 minut. Piłkarze powinni to wiedzieć. Mamy skład i możemy dokonywać zmian.

Co chcesz przekazać fanom Manchesteru United?

– Jest mi bardzo przykro. To nie jest sposób gry, na jakim mi zależy i to nie są wyniki, których oczekuję. Fani postarali się, żeby przyjechać na dzisiejszy mecz i takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

– Musimy oczekiwać innych standardów – wyższych. – Czeka nas powrót do treningów i musimy przeprowadzić dokładną analizę tego, co stało się w dzisiejszym meczu, bo nie było to dobre – zakończył wywiad Ten Hag.

 

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze