lcfc.com

Daily Mail: Manchester United rozważa transfer Jamiego Vardy’ego

, Mateusz Błaszczyk
Zmień rozmiar tekstu:

Zgodnie z ustaleniami Daily Mail, Manchester United bierze pod uwagę zakup napastnika Leicester, Jamiego Vardy’ego. Jest to pokłosie odpuszczenia transferu Marko Arnautovicia i tego, że Erik ten Hag desperacko poszukuje nowego napastnika.

Manchester United po dwóch kolejkach Premier League okupuje ostatnią pozycję w tabeli, mając na koncie 0 punktów oraz bilans bramkowy 1:6. Jedyny gol zdobyty przez podopiecznych Ten Haga to samobój Mac Allistera. W związku z tym ciężko się dziwić, że holenderski szkoleniowiec szuka coraz to nowych rozwiązań, które miałyby wzmocnić formację ofensywną. Nowym celem transferowym miał się stać 35-letni Jamie Vardy – taką informację podało również The Athletic.

Wcześniej klub z Old Trafford prowadził rozmowy z Bologną w sprawie transferu Arnautovicia, jednak ostatecznie wycofał się z tej transakcji. Według mediów decyzja ta była podyktowana wysoce negatywną reakcją kibiców.

Vardy przy okazji startu kampanii 2022/23 rozpoczął swój dziesiąty sezon w barwach Leicester City i na ten moment nie jest jasne, czy byłby zainteresowany przenosinami na tym etapie swojej kariery. Były reprezentant Anglii miał już kiedyś możliwość odejścia do jednego z klubów „Big 6”, Arsenalu. Miało to miejsce w 2016 roku po pamiętnym, mistrzowskim sezonie „Lisów”. Wtedy jednak Vardy zdecydował się na pozostanie na King Power Stadium.

Daily Mail podaje również, że zawodnik Leicester to nie jedyny napastnik, którym interesuje się Erik ten Hag. Dwiema pozostałymi opcjami mieliby być Alvaro Morata oraz piłkarz Espanyolu, Raul De Tomas.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze