realmadrid.com

The Athletic: Casemiro chce dołączyć do Manchesteru United

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Casemiro okazał się kluczowym celem dla Manchesteru United na ostatnie tygodnie przed zamknięciem letniego okienka transferowego. Jak informuje David Ornstein, oba kluby czynią postępy w negocjacjach na temat tego transferu.

Brazylijczyk miał dać pozytywne sygnały o swojej chęci dołączenia do „Czerwonych Diabłów”, gdzie zostałby jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy. Delegacja z Manchesteru przebywa obecnie w Madrycie i prowadzi tam rozmowy z Realem Madryt.

Na tę chwilę nie doszło jeszcze do pełnego porozumienia pomiędzy klubami czy też z samym zawodnikiem. Czynione są jednak postępy, a Manchester United raczej nie dedykowałby temu tyle czasu, gdyby nie był przekonany o możliwości dopięcia tej transakcji.

Casemiro to jeden z najlepiej zarabiających graczy w Realu Madryt, ale Manchester United jest w stanie to przebić, włączając w to znaczące bonusy powiązane z wynikami, co sprawiałoby, że Brazylijczyk znów znajdowałby się na szczycie klubowych list płac.

Pojawiły się doniesienia mówiące, że na Old Trafford zarabiałby dwa razy więcej niż dotychczas, jednak prawdopodobnie mijają się one z prawdą.

Manchester United docenia charakter oraz profesjonalizm Casemiro, a także jego dokonania na pozycji defensywnego pomocnika. Sam zawodnik dołączenie do klubu Premier League postrzega jako osobiste wyzwanie zawodowe, które wzbogaciłoby jego już i tak pokaźne CV.

Casemiro wygrał już trzy tytuły mistrza Hiszpanii, pięć razy triumfował w Lidze Mistrzów i trzy razy zdobywał Klubowe Mistrzostwa Świata.

Pozyskanie go może również pomóc w odblokowaniu pełnego potencjału Freda. Casemiro operuje w reprezentacji Brazylii jako cofnięty pomocnik, co pozwala Fredowi na zajmowanie wyższej pozycji na boisku. To samo być może uda się powtórzyć na Old Trafford.

Wcześniej Manchester United próbował pozyskać Frenkiego de Jonga i nawet złożył ofertę za 25-latka, która została zaakceptowana przez Barcelonę. Nie doszli jednak do porozumienia z samym zawodnikiem i chociaż drzwi pozostaną otwarte, to wydaje się mało prawdopodobne, aby Holender trafił do klubu wraz z Casemiro.

Źródła donoszą, że Brazylijczyk znajdował się wśród głównych celów Manchesteru United i ruszyli po niego, kiedy szanse pozyskania Frenkiego de Jonga znacząco spadły. „Czerwone Diabły” chcą także pozyskać rezerwowego bramkarza oraz prawego obrońcę.

Na ich radarze znajduje się także 22-letni Antony, jednak jego pozyskanie jest obecnie postrzegane jako długi proces. Kolejnym celem okazał się Christian Pulisic.

Niewykluczone pozostaje, że przed początkiem września klub opuści Cristiano Ronaldo. Jednak Manchester United musiałby otrzymać ofertę, która zadowoli wszystkie strony. Tymczasem transfer Adriena Rabiot wydaje się na ten moment bardzo mało prawdopodobny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze