ManUtd.com

Michael Knighton: Glazerowie sprzedadzą akcje klubu przed końcem tego sezonu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Były dyrektor Manchesteru United, Michael Knighton w wywiadzie dla “Daily Mail” opowiedział o swojej misji odebrania klubu z Old Trafford z rąk obecnych właścicieli. Anglik zapowiedział wielką wyprzedaż akcji i odejście Glazerów z końcem sezonu.

Biznesmen był częścią grupy, która wykupiła Manchester United oraz przejęła władzę w klubie po 1989 roku. Jednak tak drastyczne zmiany pozytywnie wpłynęły na przyszłość klubu, który w następnych latach wypracował sobie międzynarodową markę.

Knighton 9 sierpnia udzielił swojego pierwszego wywiadu związanego z zapowiedzią próby przejęcia Manchesteru United. Po kilkunastu dniach były dyrektor “Czerwonych Diabłów” zdecydował się udzielić wywiadu “Daily Mail”, w którym przybliżył cele swojej akcji.

– Glazerowie doskonale wiedzą, że wpływają negatywnie na wartość własnego majątku. W przyszłym roku o tej porze nie będą już właścicielami Manchesteru United – mówił były dyrektor Man Utd, Michael Knighton dla “Daily Mail”.

– Oczywiście, że chcą zarobić jak najwięcej, lecz w końcu odejdą. Sprzedadzą swoje udziały w tym klubie jeszcze przed końcem tego sezonu. Wcześniej odrzucali dobre oferty kupna, lecz teraz nie mają już wyjścia.

– Mówią, że nie zamierzają sprzedawać swoich głównych akcji klubu, lecz w obliczu tego, z czym mają teraz do czynienie, to będą mieli innego wyjścia.

– Jest wiele podobieństw, jeśli porównamy sobie Manchester United z 1989 roku z tym aktualnym. Oprócz liczb, które wiążą się z rozwojem, to Manchester United w 1989 roku był klubem, który upadał.

– Ogłoszono wtedy, że klub stracił 1,3 mln funtów przy wkładzie 7 mln funtów. Fani nienawidzili ówczesnych właścicieli Edwardów, co wiązało się z niewygraniem ligi przez 22 lata. Teraz, po wielu latach wracamy do tej sytuacji.

– Nawet jeśli moją jedyną rolą będzie przyczynienie się do pozbycia Glazerów, a klub przejąłby tak bogaty człowiek, jak Jim Ratcliffe, to ze spokojem ducha będę mógł stwierdzić, że było warto.

– Wiem, że muszę coś zrobić, aby spróbować powstrzymać działania Glazerów. Wiedziałem, że użyją tych wszystkich bzdur, takich jak nazywanie mnie “cyrkowcem”. Jednak nie mogłem przyglądać się temu i musiałem wziąć los klubu w moje ręce.

– Manchester United ze względu na swoją markę nie będzie tanim zakupem. Jednak aktualni właścicieli działali na szkodę tej marki i zadłużyli cały klub. Najrozsądniejszą opcją byłoby zaakceptowanie oferty o wysokości 4,5 mld funtów. Taką ofertę w przeszłości już odrzucili.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze