ajax.nl

The Athletic: Antony protestuje, a Man Utd przygotowuje się do złożenia nowej oferty

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Według Laurie Whitwella z portalu The Athletic Manchester United ma aktualnie przygotowywać nową ofertę za skrzydłowego Ajaxu Antony’ego. W międzyczasie sam zawodnik ma protestować w celu wymuszenia swojego transferu.

Uważa się, że władze Ajaxu rozważą ofertę transferu Antony’ego wyłącznie w przypadku, gdy równa będzie ona ich wymaganiom finansowym. Oznacza to, że zainteresowany zespół musiałby zaoferować około 100 mln euro (84,4 mln funtów) za brazylijskiego skrzydłowego.

Ostatnie doniesienia w tej sprawie sugerowały, że zawodnik chce wymusić transfer do innego zespołu. Wpierw pojawiły się informacje o opuszczeniu sesji treningowej. Następnie informowano o jego braku w kadrze meczowej w starciu ze Spartą Rotterdam.

W czwartek portal The Athletic donosił, że w środę Ajax odrzucił ofertę Manchesteru United, która wyniosła 80 mln euro (67,6 mln funtów). Angielski zespół rozważa również alternatywę w postaci Cody’ego Gakpo, który reprezentuje aktualnie barwy PSV.

Na chwilę obecną PSV wstrzymuje się z decyzją, co związane jest z ich możliwymi losami w Lidze Mistrzów. Kluczowy przy podejmowaniu decyzji będzie wynik dwumeczu ze szkockim Rangers. W pierwszym spotkaniu padł remis 2:2, więc to rewanż wyłoni zespół, który awansuje dalej.

W tym roku donoszono, że zawodnik zgodził się przedłużyć swoją umowę z obecnym zespołem o rok (wygasa w czerwcu 2026 roku). Jednak według mediów klub obiecał swojemu podopiecznemu, że sprzeda go, jeśli pojawi się odpowiednia oferta z większego klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze