realmadrid.com

Casemiro: chcę pomóc Man Utd wygrywać najważniejsze trofea

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Casemiro w nadchodzących dniach najpewniej zostanie przedstawiony jako nowy zawodnik Manchesteru United. Przed oficjalną zmianą barw zawodnik pożegnał się z Realem Madryt na konferencji prasowej, a następnie w wywiadzie opowiedział o swoich przenosinach.

W ostatnich dniach Manchester United poinformował o osiągnięciu porozumienia z Realem Madryt w sprawie transferu brazylijskiego pomocnika. Jednakże na chwilę obecną finalizację przenosin opóźnia proces ubiegania się o wizę pracowniczą.

Casemiro pojawił się na konferencji prasowej Realu Madryt, gdzie w emocjonalny sposób pożegnał się z fanami oraz kolegami z zespołu. Następnie zawodnik w wywiadzie dla hiszpańskich mediów opowiedział o swoich przenosinach do Manchesteru United.

– Jestem podekscytowany możliwością rozwoju w tak wielkim klubie, jak Manchester United – mówił Casemiro.

– Nic się nie stało. Po prostu poczułem, że moja przygoda w Realu Madryt dobiegła już końca. Od zawsze chciałem zagrać w Premier League.

– Czy opuszczam Real Madryt dla pieniędzy? Ci, którzy tak twierdzą, nie znają mnie. Gdyby chodziło o pieniądze, to opuściłbym ten zespół jakieś 4-5 lat temu.

– Poczułem, że nadszedł koniec tej przygody. Teraz przenoszę się do największego klubu w Anglii. Jednak do końca życia pozostanę fanem Realu i będę cieszyć się z ich każdego zdobytego gola.

– Przejście do Manchesteru United jest bardzo ważnym wyzwaniem dla mnie. Dzięki temu czuję się, jakbym ponownie miał 18 lat. Gdyby to zależało ode mnie, to zagrałby w meczu z Liverpoolem.

– Opuszczam Ligę Mistrzów na rzecz Ligi Europy? Dołączam do jednego z największych klubów na świecie, który można porównać do Realu Madryt.

– Jeszcze nie rozmawiałem z Cristiano Ronaldo, lecz jestem bardzo podekscytowany faktem, że znowu z nim zagram. Mam nadzieję, że zdecyduje się pozostać w klubie.

– To, czego nauczyłem się w Realu, chcę zabrać i wnieść do Manchesteru. Mam 30 lat i jestem w najlepszej formie.

– Chcę pokazać fanom Manchesteru United, że traktuję to wyzwanie poważnie i zamierzam ciężko pracować nad realizacją celi.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze