Manchester United - Facebook

Fabinho: nie rozumiem krytyki, która spada na Freda

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Przed nami prestiżowe starcie Manchesteru United z Liverpoolem. Jednak pomimo rywalizacji, Fabinho postanowił stanąć w obronie swojego kolegi z reprezentacji – Freda, chociaż na co dzień reprezentują inne kluby.

Duet Fred oraz McTominay od dłuższego czasu wymieniany jest jako jeden z powodów niepowodzeń Manchesteru United. Wielu ekspertów oraz kibiców wskazuje, że z takim środkiem pola trudno myśleć o poważniejszych celach. Jednak zdaniem Fabinho ta krytyka nie zawsze była zasłużona.

– Czasami nie rozumiem krytyki, która spada na Freda, ponieważ gra regularnie i zawsze prezentuje się dobrze. Manchester United ogólnie nie odnosi sukcesów w ostatnich sezonach. Można wtedy spróbować znaleźć rozwiązanie albo obwiniać niektórych piłkarzy. Myślę, że Fred jest tym piłkarzem – powiedział pomocnik Liverpoolu.

– Fred to dobry gracz, w reprezentacji zawsze wychodzi w pierwszym składzie i gra dobrze. Czasami zawodnik potrzebuje nieco więcej pewności siebie, aby odpowiednio się prezentować.

– W poprzednim sezonie też grał dobrze, być może był jednym z najlepszych zawodników Manchesteru United. W tym sezonie United nie zaczął najlepiej i mam nadzieję, że będą cały czas tak grać, ale jednocześnie liczę na to, że Fred pokaże się z dobrej strony.

Manchester United pozyskał Casemiro i wydaje się, że to on na dobre rozbije duet Freda oraz McTominaya. Nie wiadomo jednak kogo posadzi na ławce, ponieważ razem z Fredem dobrze prezentował się we wspomnianej przez Fabinho reprezentacji Brazylii i być może sztab szkoleniowy Manchesteru United będzie chciał to odtworzyć.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze