EMPICS Sport

The Athletic: rodzina Glazerów kłóci się wewnętrznie ws. sprzedaży akcji klubu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Według portalu The Athletic mają aktualnie trwać tarcia pomiędzy członkami rodziny Glazerów, którzy są właścicielami Manchesteru United. Kłótnia w rodzinie ma być związana z brakiem zgody w sprawie sprzedaży akcji klubu.

Na chwilę obecną akcje klubu są własnością szóstki rodzeństwa z rodziny Glazerów, lecz dobrze znani Joel i Avram jako jedyni interesują się funkcjonowaniem Manchesteru United na co dzień. Joel zarządza klubem ze swojego biura w Waszyngtonie, a Avram pojawił się na meczu z Brighton, co było jego trzecim występem na trybunach w ciągu ostatnich trzech lat.

Reszta rodzeństwa (bracia Ed, Kevin, Bryan oraz siostra Darcie) jest aktualnie zajęta pracą w Stanach Zjednoczonych, co wpływa na podejmowanie decyzji w sprawie klubu. Zdaniem portalu The Athletic członkowie rodziny mają kłócić się o ostatnią wysprzedaż akcji klubu.

Avram Glazer w marcu 2021 roku miał sprzedać swoje akcje za około 70 mln funtów (82,7 mln dolarów). Następnie jego bracia Kevin i Ed sprzedali swoje akcje w październiku za około 137 mln funtów. Według The Athletic nie wszyscy członkowie rodziny mieli być zgodni w sprawie wysprzedaży akcji.

Chodzi o to, że takie poczynania mocno osłabiły pozycję klubu na rynku, co wprowadziło niepewność na rynku oraz przełożyło się na spadek cen akcji. Na chwilę obecną ani grosz z uzyskanych ze sprzedaży pieniędzy nie trafił na konto angielskiego zespołu.

Obecnie to Joel Glazer jest najbardziej zaangażowany w życie Manchesteru United. Odbył on już trzy spotkania z fanami za pomocą platformy Zoom po tym, jak upadł projekt Super Ligi. Uważa się, że przekonanie Joela do sprzedaży akcji klubu wystarczyłoby w sprawie zrealizowania wykupu “Czerwonych Diabłów” z rąk całej rodziny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze