Sky Sports

Gary Neville: nie sądziłem, że Manchester United może tak zagrać

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United niespodziewanie znalazł się nad Liverpoolem w ligowej tabeli, po tym jak pokonali ich w bezpośrednim pojedynku. Wielu kibiców oraz ekspertów nie spodziewało się, że może do tego dojść.

Wśród nich był Gary Neville, który nie ukrywał zaskoczenia, ale jednocześnie przyznał, że jest dumny z tego, jak zagrał jego były klub. Od razu dodał jednak, że to nie może być pojedynczy wybryk.

– Jako kibic Manchesteru United, jestem naprawdę dumny z tych zawodników. Po ostatnich tygodniach nie spodziewałem się, że to powiem. Waleczność, zaangażowanie i energia „Czerwonych Diabłów” była wspaniała – mówił Neville w studiu Sky Sports.

– Zupełnie mnie zamurowało, nie sądziłem, że to jest możliwe. Nie mogłem uwierzyć w to, co widziałem w pierwszej połowie. Nie sądziłem, że Manchester United jest do tego zdolny. To jest ogromna zmiana.

– Nie wiem co się stało na boisku treningowym w zeszłym tygodniu, ale odpowiedzieli na krytykę. Nie wiem co to było, ale nie mogę uwierzyć w to, czego byłem świadkiem. Wybiegali Liverpool, wysprintowali Liverpool.

– To nie może być pojedynczy mecz. To jest standard, który ustalili, wszyscy widzieliśmy ich etykę pracy. Biegli dużo więcej niż wcześniej i grali naprawdę dobrą piłkę nożną.

– Widownia wiwatowała po dwóch, trzech minutach, z powodu wślizgów i zaangażowania. Nie chodziło o gole, ale o intensywność. Piłkarze United byli pod ogromną presją, więc taka odpowiedź będzie wielką chwilą dla Ten Haga i całego klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze