Jurgen Klopp
liverpoolfc.com

Jurgen Klopp po porażce z Manchesterem United: powinniśmy wygrać to spotkanie

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Machester United oraz Liverpool nie zaczęły najlepiej tego sezonu. W trzeciej kolejce doszło do bezpośredniego starcia, które zwyciężyły „Czerwone Diabły”, co oznacza, że „The Reds” wciąż nie zdobyli trzech punktów.

Jurgen Klopp ocenił występ swojego zespołu na Old Trafford. Jego zdaniem Liverpool zasłużył na więcej po tym spotkaniu, ale brakowało odpowiednich podań wykańczających akcje lub też właściwych decyzji. Natomiast pod koniec, według niemieckiego szkoleniowca, „po prostu zabrakło czasu”.

– To spotkanie było znaczenie inne od meczu z Fulham. Wszystko było jasne, wszystko było podane na tacy. Nie wiedzieliśmy do końca jak United rozpocznie to starcie, ale zrobili to dobrze. Czy byli bardziej agresywni od nas? Prawdopodobnie tak – komentował Klopp po meczu.

– Dokładnie tak chciał grać United i jeśli chcesz, to możesz powiedzieć, że to nasza wina. Na początku było dziko, wzloty i upadki, rywale mieli swoją okazję, kiedy trafili w słupek. Potem zdobyli bramkę, ale my przejęliśmy kontrolę nad piłką.

– Graliśmy tak jak powinniśmy do momentu ostatniego podania, ostatniej decyzji. Przeciwko tylu graczom w defensywie nie da się kreować okazji co 20 sekund. Mieliśmy jednak swoje momenty w polu karnym.

– Zabrakło nam szczęścia przy stałym fragmencie gry i do tej pory nie wiem, jak ta piłka nie wpadła do bramki. Wszyscy wiemy, jak wygląda piłka nożna, kiedy masz taki agresywny, świeży start. Gdybyśmy strzelili gola, wyglądałoby to inaczej, ale tego nie zrobiliśmy.

– Przerwa meczu była raczej pozytywna, nawet pomimo niekorzystnego rezultatu. Początek znów był dziki, ale wróciliśmy do gry. Wtedy straciliśmy drugą bramkę i to nam na pewno nie pomogło. Wykreowała się niezwykła atmosfera.

– Kiedy zdobyliśmy swojego gola, na którego zdecydowanie zasługiwaliśmy, było już trochę za późno. Mieliśmy swoje momenty, kiedy De Gea popisywał się klasowymi interwencjami albo blokowali nasze strzały.

– Było 2-1, ponieważ skończył się czas, a my nie wykorzystywaliśmy swoich okazji w ostatnich dwóch, trzech minutach. Z powodu różnych sytuacji, końcówkę trudno nazwać prawdziwą piłką nożną.

– Powinniśmy wygrać to spotkanie. Wiem, że to brzmi niedorzecznie, ale ja tak to widziałem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze