manutd.com

Paul Scholes: to był najlepszy mecz Marcusa Rashforda na przestrzeni ostatnich dwóch, trzech lat

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Paul Scholes nie krył zadowolenia po meczu Manchesteru United z Liverpoolem. Były pomocnik wyróżnił przede wszystkim Marcusa Rashford oraz Jadona Sancho – strzelców goli w poniedziałkowym spotkaniu. 

Poprzedni sezon nie był udany w wykonaniu dwóch angielskich skrzydłowych Manchesteru United. Jednak nadzieję na lepszą przyszłość dał ich występ w spotkaniu przeciwko Liverpoolowi. Udzieliła się ona także Paulowi Scholesowi, który w rozmowie z Premier League Productions nie szczędził pochwał Sancho i Rashfordowi.

– Takiego poziomu opanowania wymagam od Jadona Sancho. Taką grę widzieliśmy przez kilka lat w Dortmundzie. Jadon miał trudny sezon w ciężkim zespole, ale spokój, jaki pokazał przy swojej bramce był wspaniały – stwierdził były piłkarz.

– Nie zawsze jest to łatwe, gdy jesteś w zatłoczonym polu karnym. Musisz to przemyśleć, to wymaga talentu. Wspaniałym zwodem położył Jamesa Milnera i bramkarza. Tym sposobem otworzył sobie drogę do bramki i trafił przy słupku – dodał.

– Jadon zagrał dobrze podobnie jak Marcus Rashford. Myślę, że mógł być to jego najlepszy mecz na przestrzeni ostatnich dwóch lub trzech lat. Był zagrożeniem przy kontratakach, dużo biegał i Liverpool miał z nim spore problemy – zaznaczył.

Scholes odniósł się także do gry całego zespołu, zaznaczając, że kolejny mecz może być dla zespołu jeszcze większym wyzwaniem.

– To wielka wygrana dla Manchesteru United. Byli w ogromnym kryzysie. Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem u nich grę z taką intensywnością i agresją. Nie mieli dużo posiadania piłki, ale czasem trzeba tak zagrać. Sobota może być jeszcze większym wyzwaniem, ponieważ będą mieć futbolówkę przez większość czasu. Zobaczymy czy tak potrafią grać – zakończył Anglik.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze