ManUtd.com

Konferencja prasowa Erika ten Haga przed meczem z Southampton: wygraliśmy tylko jeden mecz, musimy budować dalej

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag wziął udział w konferencji prasowej przed sobotnim meczem z Southampton. Holender będzie liczył na utrzymanie dobrej dyspozycji po zwycięstwie z Liverpoolem.

Do składu dołączył pozyskany niedawno Casemiro, który będzie mógł pomóc w osiągnięciu dobrego wyniku. To jeden z tematów poruszonych na konferencji prasowej.

KONFERENCJA PRASOWA ERIKA TEN HAGA

Erik, po pierwsze, jaki skład wybiegnie jutro na mecz?

– Przekonamy się jutro. Menedżer wie, ale najpierw powiem zespołowi, a reszta dowie się jutro.

Czy wszyscy są zdrowi i jak się ma Casemiro?

– Anthony Martial nie jest zdrowy.

Jaki efekt miało poniedziałkowe zwycięstwo nad Liverpoolem na zespół?

– Duch zespołu zawsze był dobry, ale teraz jest nawet lepszy. Jednak to był tylko jeden mecz, więc musimy budować dalej. Musimy nadal się rozwijać i myślę, że wszyscy są tego świadomi.

Jak ważne było to zwycięstwo dla tego, co próbujesz tutaj osiągnąć i dla waszego ostatecznego celu?

– Oczywiście to pomaga, bo jak mówiłem przed meczem, Liverpool to – szczególnie ostatnio – najlepiej grający zespół na świecie. Więc żeby ich pokonać, musisz pokazać dużą pewność siebie.

Wracając do tego weekendu, co myślisz o Southampton i czekającym was wyzwaniu?

– To inny rodzaj wyzwania, więc jestem ciekawy: czy nauczyliśmy się czegoś po Brentford? Ponieważ czeka nas mniej więcej takie samo podejście. Chodzi o przejścia, chodzi o bieganie, chodzi o walkę i musimy sprawić, żeby to był nasz mecz. Tak więc czeka na nas prawdziwe wyzwanie.

Wracając do sytuacji kadrowej, jak wygląda sytuacja z Anthonym i czy Casemiro będzie gotowy na to spotkanie?

– Casemiro jest gotowy. Wziął udział we wszystkich sesjach treningowych. Najpierw trenował indywidualnie, a ostatnio dołączył do drużyny.

A jak wygląda sytuacja z Anthonym?

– Musimy poczekać, ale spotkanie z Liverpoolem zakończył z problemem z achillesem. Nie mogę powiedzieć jak długo to zajmie. Oczywiście mam nadzieję, że będzie gotowy na następny mecz.

Czy spodziewasz się pracowitego tygodnia na rynku transferowym?

– Nie wiem, ale tak jak mówiłem: potrzebujemy piłkarzy, to oczywiste, ale potrzebujemy odpowiednich piłkarzy. Tak ustaliliśmy przed okienkiem transferowym i cieszymy się z tego, co osiągnęliśmy do tej pory. Jednak wymagania muszą być wysokie.

Eric Bailly odszedł w tym tygodniu – czy spodziewasz się, że więcej zawodników podaży jego śladem? Phil Jones, Brandon Williams i Axel Tuanzebe – jaka jest ich sytuacja?

– Może odejdą, ale osoby o których mówisz, są w tej chwili niedostępne. Nie sądzę więc, aby to się miało wydarzyć w tym okienku transferowym.

Erik, twój zespół przebiegł ponad 18 kilometrów więcej w meczu z Liverpoolem niż w spotkaniu z Brentford. Jak trudne będzie powtórzenie tego teraz?

– Musimy utrzymywać wysokie standardy, więc takie są wymagania wobec grupy, wobec wszystkich piłkarzy, a teraz zobaczyli, jaka jest za to nagroda. Musimy więc biegać zarówno z piłką, jak i bez niej. Kiedy mamy piłkę, potrzebujemy odpowiedniego ruchu. Kiedy chcesz dyktować sposób gry, to możesz to robić na wiele sposobów, ale my chcemy to robić poprzez posiadanie piłki. Oczywiście bez niej organizacja i intensywność muszą być na odpowiednim poziomie, aby osiągnąć właściwy wynik.

Czy w tym meczu będziecie pod większą presją przy posiadaniu piłki niż w spotkaniu z Liverpoolem?

– Uważam, że w każdym meczu jesteś pod presją przy posiadaniu piłki i naszą intencją jest przezwyciężenie tego. Jak już jednak mówiłem, Liverpool gra naprawdę dobrze, wtedy masz więcej okazji do gry bez piłki i musisz odpowiednio wykonać swoją pracę. Ale musisz to też zrobić, kiedy grasz mecz, w którym masz więcej posiadania piłki, ponieważ również wtedy zdarzają się sytuacje, kiedy ją tracisz. Wtedy należy zachować pełną dyscyplinę i działać jak zespół. Musimy odpowiednio pressować, a to zaczyna się od odpowiedniej energii. To praca, którą musimy wykonać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze