ajax.nl

Zaskakujący wywiad Antony’ego z Fabrizio Romano: Ajax od lutego wie, że chcę odejść

gracjan.stolarczyk Gracjan Stolarczyk
Zmień rozmiar tekstu:

W piątkowy wieczór Antony spuścił prawdziwą bombę medialną, udzielając wywiadu znanemu dziennikarzowi, którym jest Fabrizio Romano.

Brazylijski skrzydłowy Ajaksu Amsterdam zupełnie już nie ukrywa swojej chęci, a wręcz silnej potrzeby, przejścia do Manchesteru United. Antony wspomina między innymi o tym, że już w lutym poinformował Ajax o chęci opuszczenia klubu.

Transkrypcja wywiadu prezentuje się następująco:

Jak idą negocjacje dotyczące twojego transferu?

– W lutym tego roku moi agenci przyjechali do Amsterdamu, aby poinformować Ajax o mojej chęci opuszczenia klubu, gdyż chcę zmierzyć się z nowym wyzwaniem, i o tym, że przyjadą zainteresowane kluby, a wraz z nimi z pewnością świetna oferta.

Co się stało w Ajaksie?

– W czerwcu tego roku przerwałem urlop i przyszedłem osobiście poinformować kierowników Ajaksu, w tym nowego trenera, o mojej woli wyjazdu i że powinni rozważyć tę możliwość, bo był to projekt na 2 sezony.

Antony, co powiedziałeś klubowi?

– Przez miesiące trwały spotkania i otrzymałem także propozycję od Ajaksu dotyczącą odnowienia umowy. Po raz kolejny wyraziłem się jasno: chcę odejść.

Co się stało dzisiaj, w piątek?

– Dzisiaj na spotkaniu z klubem wyraziłem jasne zainteresowanie odejściem – tym razem ze znaczną ofertą na stole. Inni już przybyli. Ajax odmówił argumentem, że mają tylko 5 dni, aby mnie zastąpić.

Dlaczego Ajax nie chce cię puścić?

– Nie proszę Ajax o wypuszczenie mnie, proszę Ajax, aby sprzedał mnie za najwyższą ofertę w historii za gracza Eredivisie. Od lutego nalegam na ten temat, aby klub mógł odbudować zespół ze spokojem ducha.

Jak się czujesz z klubem?

– Byłem bardzo szczęśliwy w Amsterdamie, zdobyłem tytuły z Ajaksem, zaprzyjaźniłem się i zbudowałem część swojej kariery, ale teraz podkreślam, że jestem gotowy i pełen motywacji, by podążać za swoją historią.

Jaka jest teraz twoja pozycja?

– Ludzie muszą mnie słuchać i zrozumieć, że moja motywacja kieruje mnie ku szczęściu. Potrzebuję tego, aby nadal występować na wysokim poziomie. Ajax zawsze będzie w moim sercu.

Jaka jest twoja wiadomość dla fanów Ajaksu?

– Mam nadzieję, że kibice Ajaksu mnie zrozumieją… bo przyszłość piłkarza to rzecz totalnie niepewna, a możliwości mogą być wyjątkowe. Moja wiadomość jest wdzięcznością dla Ajaksu, klubu i fanów.

Przyszłość Brazylijczyka pozostaje niejasna, po tym, jak Ajax odrzucił kolejną już ofertę Manchesteru tym razem opiewającą na blisko 90 milionów euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze