ajax.nl

Media: Antony zostanie nowym graczem Man Utd [AKTUALIZACJA]

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dobrze poinformowany w sprawach transferów Fabrizio Romano ogłosił, że Manchester United doszedł do porozumienia z Ajaxem w sprawie transferu Antony’ego. Dodatkowo klub miał już ustalić warunki kontraktu z obozem zawodnika. 

O transferze brazylijskiego skrzydłowego na Old Trafford mówiło się od początku tego okna transferowego, lecz w połowie tego okresu temat ten nagle ucichł. Jednakże Manchester United kilka dni przed zamknięciem okna transferowego przypomniał sobie o zawodniku i starał się sprowadzić go za wszelką cenę.

Po wielu dniach negocjacji według Fabrizio Romano osiągnięto porozumienie transferowe. Manchester United zapłaci Ajaxowi za 22-latka około 100 mln euro. Przypomnijmy, że po zmianie oczekiwań finansowych właśnie takiej oferty wymagał holenderski zespół.

W międzyczasie klub z Old Trafford dogadał się z obozem zawodnika. Ustalono już warunki kontraktu indywidualnego, który trwać będzie do 2027 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Podpisanie wszystkich niezbędnych dokumentów ma odbyć się jutro (29 sierpnia).

Transfer Brazylijczyka do Manchesteru United oznacza, że zostanie pobity rekord najdroższego transferu wychodzącego z holenderskiej ekstraklasy. Zawodnik ma pojawić się w Manchesterze w następnym tygodniu.

W ekipie „Czerwonych Diabłów” 22-latek ponownie będzie współpracować z Erikiem ten Hagiem. Według Romano Holender jest kimś więcej dla skrzydłowego niż tylko trenerem.

Oprócz tego bardzo ważni dla losów tego transferu mieli być John Murtough oraz Edwin van der Sar. Holenderski działacz od początku miał być spokojny oraz pewny znalezienia odpowiedniego rozwiązania, które zadowoli obie strony.

Zawodnikiem interesować się miał również inny klub z Premier League, którego na chwilę obecną nie ujawniono. Nazwę zainteresowanej drużyny mamy poznać we wrześniu.

[Aktualizacja 28.08.2022]

21:19

Laurie Whitwell, czyli dziennikarz The Athletic dołączył do chóru postaci mówiących wprost o niemal podpisanej zgodzie między Manchesterem United a Ajaksem. Mowa o 95 milionach euro, dodatkowych 5 milionach w bonusach. W sumie tej ma znajdować się procent dla Sao Paulo, czyli klubu, w którym skrzydłowy stawiał pierwsze kroki w seniorskiej piłce.

Fabrizio Romano zdradził, że w lipcu zainteresowanie Brazylijczykiem wyraził także inny klub występujący w Premier League. Włoski dziennikarz ma zdradzić, o kogo chodziło, kiedy już zamknie się okno transferowe. Piłkarz miał być jednak zainteresowany tylko „Czerwonymi Diabłami”, bo Erik ten Hag ma być dla niego „więcej niż tylko menedżerem”.

Kluczową rolę w przenosinach Antony’ego do Manchesteru odegrać miał Edwin van der Sar, który jak zwykle ma na uwadze również dobro „Czerwonych Diabłów”. John Murtough miał wspiąć się na wyżyny negocjacyjne podczas przeciągających się rozmów z przedstawicielami klubu z Amsterdamu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze