manutd.com

Paul Pogba zeznaje. Francuz był szantażowany podczas pobytu w Manchesterze m. in. przez swojego brata

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Portal Get French Football News udostępnił ujawnione przez francuską stację France Info informacje w sprawie ostatnich zeznań Paula Pogby na policji. Mistrz Świata z 2018 roku miał być szantażowany przez swojego brata w trakcie reprezentowania barw Manchesteru United.

Źródła stacji telewizyjnej we francuskiej policji poinformowały, że były zawodnik Manchesteru United i obecny gracz Juventusu Paul Pogba aktualnie ma zeznawać w sprawie szantażu. W przestępstwo ma być zamieszany brat pomocnika, Matthias. Według Pogby przestępcy żądali od niego 13 mln euro.

Obóz zawodnika oficjalnie w niedzielę potwierdził, że ich podopieczny stał się ofiarą próby wyłudzenia pieniędzy oraz szantażu. Policja miała już rozpocząć dochodzenie, które wiąże się z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się szantażami.

Podczas incydentu, który miał miejsce w Paryżu, zawodnik miał zostać uwięziony przez swoich bliskich znajomych z dzieciństwa oraz dwóch uzbrojonych przestępców. Członkiem gangu, który żądał od zawodnika 13 mln euro, miał być brat pomocnika.

Od tego momentu zawodnik miał być kilkukrotnie zastraszany i miało to miejsce nawet po jego ostatnich przenosinach do Juventusu. W rozmowie z policjantami przyznał on, że w grupie prześladowców rozpoznał swojego starszego brata, Matthiasa.

Pomiędzy 25-29 marca w ramach meczu Wybrzeża Kości Słoniowej z Francją pomocnik miał skorzystać z okazji, aby spotkać się ze znajomymi oraz rodziną. Jego przyjaciele mieli zaciągnąć go do pokoju, gdzie wraz z uzbrojonymi przestępcami twierdzili, że zawodnik nie wspierał ich finansowo i musi teraz zapłacić za dotychczasową “ochronę”.

Niechciani goście mieli nachodzić poszkodowanego kilkukrotnie w kwietniu, kiedy ten grał jeszcze dla Manchesteru United. Następnie zdecydowali się o sobie przypomnieć w lipcu w okolicach ośrodka treningowego Juventusu. Po tym incydencie gracz z prawnikami zdecydował się zgłosić sprawę na policję.

Reprezentant Francji miał zapewnić policjantów, że zawsze wspierał finansowo swoich znajomych. Jednak w styczniu zaprzestał takich praktyk. Związane to było z wyrzuceniem z domu swojego znajomego po tym, jak ten ukradł za pomocą karty płatniczej 200 tys. euro.

Gang miał wpierw próbować zdyskredytować zawodnika, a następnie ciągle wywierał na nim presję. Twierdzono, że Pogba z pomocą szamana miał rzucić zaklęcie na Kyliana Mbappe. Pomocnik nie przyznał się do takich praktyk i stwierdził, że są to tylko bzdury.

Tymczasem brat Paula, Matthias zapowiedział ujawnienie “brudów” byłego piłkarza Manchesteru United w mediach społecznościowych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze