manutd.com

Konferencja Erika ten Haga przed meczem z Leicester City: Wan-Bissaka i Ronaldo są w moich planach na kolejne miesiące

Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Holenderski menedżer zasiadł w środę na konferencji prasowej, gdzie dziennikarze mogli zadać mu pytania dotyczące zbliżającego się meczu z Leicester, doboru kadry i kończącego się w czwartek okna transferowego. Ten Hag rozwiał wiele wątpliwości dotyczących potencjalnych sprzedaży zawodników.

Konferencja prasowa przed meczem z Leicester

Erik, czy możesz wyjaśnić, jak wygląda kwestia Antony’ego, a także co w nim widzisz, znając go z Ajaksu? Myślisz, że odniesie sukces w Manchesterze United?

– Najpierw musi zostać naszym zawodnikiem. Kluby doszły do porozumienia, ale kwestie umowy nie zostały jeszcze dopięte, więc nie będę się zagłębiał w ten temat.

Czy wypełni on lukę na pozycji, która jest twoim zdaniem kluczowa?

– Nasz atak nadal potrzebuje wzmocnień, bo czeka nas wiele spotkań. Od teraz będziemy grali trzy razy w tygodniu, co trzy lub cztery dni. Jak wiecie, ofensywni piłkarze szybciej się męczą, bo biegają więcej i na wyższej intensywności. Oczekujemy tego od stylu, jaki reprezentują na boisku. Więc potrzebujemy większej liczby piłkarzy, ale nie tylko tego. Nie jest nam potrzebna wyłącznie liczebność składu, ale jego jakość.

Jesteśmy przekonani, że Martin Dubravka podpisze kontrakt z klubem przed końcem okna transferowego. Czy jeśli będzie to miało miejsce, to czy to koniec zakupów Manchesteru United, czy może pojawić się ktoś jeszcze?

– Tak mi się wydaje. To okno skończy się dla nas. Jeśli jednak pojawi się świetna szansa, to zawsze, będąc topowym klubem, musisz pozostawać w gotowości.

Erik, co przyjście Antony’ego znaczy dla Cristiano Ronaldo? Oczywiście będzie chciał grać, czy to ograniczy jego minuty na boisku? Czy nadal znajduje się w twoich planach?

– To jasne. Oczywiście. Jak powiedziałem, potrzebujemy jakościowych piłkarzy, by grali we wszystkich meczach, by możliwe było utrzymanie jakości. Do tego dążę.

Czy Aaron Wan-Bissaka nadal znajduje się w twoich planach? Mówi się o Sergino Deście z Barcelony, którego dobrze znasz z Ajaksu.

– Aaron nadal znajduje się w moich planach. Zostanie i będzie w składzie, od września przynajmniej do stycznia. Będziemy używać tego składu w obecnym sezonie.

W ostatnich dwóch meczach nastąpiła zmiana postawy piłkarzy i tego, jak się poświęcają. Czy to twoja zasługa?

– Widzę to jako początek. Myślę, że mamy dobry fundament, ale to minimum, które musimy wnosić. Cieszę się, widząc taki obrót spraw i musimy teraz utrzymać tę mentalność, bo jest potrzebna do osiągnięcia sukcesów na przestrzeni sezonu. To kluczowy element budowania składu.

Czy Lindelof i Martial będą gotowi na mecz z Leicester?

– Victor Lindelof trenuje z zespołem i dziś zobaczymy, jak się sprawy mają, ale na ten moment to była dopiero jedna sesja treningowa. Nie grał przez dwa lub trzy tygodnie. Martial z kolei nie będzie dostępny.

Wróćmy do Antony’ego, czy wiesz, jak długo zajmie dopięcie transferu i podpisanie wszystkich dokumentów?

– Nie, nie wiem.

Czy masz nadzieję, że zagra już w weekend?

– Mam taką nadzieję, ale jak już powiedziałem… to musi się wydarzyć do tej pory, bo okienko będzie już zamknięte.

Co myślisz o początku sezonu w wykonaniu Leicester? Jak bardzo czujny musisz być na wypadek ich dobrej reakcji w czwartek?

– Widziałem ich mecze i od kilku sezonów wiadomo, jak dobry to zespół. Myślę, że widać to w meczach, które zagrali do tej pory. Widać dobrze ich tożsamość. Grają świetny futbol, więc musimy zagrać naprawdę dobrze, by uzyskać dobry rezultat.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze