Photo by VI Images via Getty Images

Media: sprowadzenie Sergiño Desta lub Thomasa Meuniera jest możliwe

, , , Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Na 24 godziny przed końcem okna transferowego Manchester United ma nadal rozglądać się za opcjami na prawą obronę. Jak bumerang powraca temat Sergiño Desta, który w Barcelonie raczej nie ma już czego szukać, a jest kolejnym z piłkarzy sprawdzonych przez Ten Haga w Ajaksie. Jak donoszą media, w opcję wchodzi zarówno wypożyczenie jak i wykup.

„The Telegraph” doniosło we wtorek wieczorem, że Manchester United, choć w mediach krążyły pogłoski, że Dubravka to ostatni z letnich transferów „Czerwonych Diabłów”, ma wciąż rozważać dwie propozycje wzmocnienia prawej obrony – wspomnianych Meuniera i Desta.

Amerykanin z holenderskim paszportem miał jednak odrzucić wstępne zakusy przedstawicieli klubu z Old Trafford. Sytuacja miała jednak się nieco od tamtej pory zmienić i piłkarz rozważa propozycje angielskiego klubu. FC Barcelona jest, przynajmniej wg doniesień Paula Hirsta, otwarta na wypożyczenie bez opcji wykupu. Ważne w kontekście przenosin w ostatnim momencie ma być to, że Xavi rzekomo zakomunikował już obrońcy, że ten powinien opuścić Blaugranę.

„Mundo Deportivo” z kolei podało informację, że kataloński klub byłby w stanie rozważyć wymianę z Manchesterem United, ale nie za Aarona Wan-Bissakę, jak wolałby zarząd i sztab „Czerwonych Diabłów”, ale za Diogo Dalota. Taka opcja ma być jednak odrzucana przez samego Ten Haga. Były piłkarz Crystal Palace nie znajduje się w zupełności w kręgu zainteresowań Barcelony, choć był jej proponowany.

Dziennik podaje również (co nieco przeczy doniesieniom angielskich źródeł), że Destowi zależy na przenosinach na Old Trafford w celu ponownej pracy z Ten Hagiem, który prowadził już Amerykanina w Ajaksie (którego ten jest wychowankiem). Podobne informacje przekazał hiszpański oddział ESPN.

Żeby wykupić Desta z Barcelony, Manchester United musiałby zapłacić 20 milionów euro, ale ze względu na niemalże konieczność sprzedaży piłkarza, który nie będzie mógł liczyć na grę, przewiduje się, że cena spadnie. Wspomniane już hiszpańskie ESPN zaznacza (co kłóci się z doniesieniami Hirsta), że wypożyczenie z klauzulą wykupu jest opcją i będzie rozważone przez reprezentantów FC Barcelony.

Na moment pisania materiału brak jest dokładniejszych informacji na temat transferu Meuniera na Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze