manutd.com

Oficjalnie: James Garner przeszedł do Evertonu

, Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United oraz Everton poinformowały o sfinalizowaniu transferu Jamesa Garnera, który uważany był za jeden z największych talentów klubowej akademii. Młody Anglik podpisał z nowym klubem 4-letni kontrakt.

Zawodnik zaliczył epizody w wielu zespołach w klubowej akademii, a do seniorskiej piłki wprowadził go Jose Mourinho, który zabrał go wraz z pierwszym zespołem na międzynarodowe tournée. Jednak debiutował on w oficjalnych rozgrywkach dopiero po zmianie warty, kiedy to stery przejął Ole Gunnar Solskjaer.

Po udanej przygodzie w akademii w klubie postanowiono dać mu szansę na rozwój w innych zespołach. Wpierw został on wypożyczony na pół sezonu do Watfordu, który wtedy grał w Champioship. Natomiast drugą połowę wspomnianego sezonu spędził on w Nottingham Forest, walcząc o utrzymanie.

W kolejnej kampanii zaliczył on cały sezon w zespole “The Reds”, gdzie stał się podstawowym zawodnikiem składu i ważnym elementem całej układanki. Jego dobra forma przyczyniła się do wsparcia zespołu, który ostatecznie wypracował sobie awans do Premier League.

Garner latem przepracował cały okres przygotowawczy z pierwszym zespołem, lecz nie otrzymał on zbytnio okazji do gry. W rezultacie zawodnik zdecydował się zakończyć swoją przygodę na Old Trafford i rozpocząć kolejny rozdział w swojej karierze.

Media donosiły o zainteresowaniu czterech klubów, lecz to Everton jako pierwszy dogadał się z Manchesterem United. Garner od dzisiaj jest nowym graczem klubu z Liverpoolu, a jego umowa wygaśnie w czerwcu 2026 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze