MUTV

Erik ten Hag dla MUTV: piłkarze, którzy pracują dla drużyny, są nagradzani bramkami

Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Menedżer Manchesteru United jeszcze przed pomeczową konferencją prasową porozmawiał chwilę z dziennikarzami MUTV. Opowiedział im o tym, jak ułożył się jego plan na spotkanie z Leicester.

– To dobre zwycięstwo, zdecydowanie. Był to też zespołowy występ. Jedenastu atakowało i jedenastu broniło, zachowaliśmy czyste konto i zdobyliśmy wspaniałego drużynowego gola. Momentami widać było dobre budowanie akcji, które dobrze się oglądało.

O drugiej połowie i atakach Leicester

– Leicester zagrało całkiem dobrze i to normalne. Przegrywali i wystawili większą liczbę piłkarzy do ataku. Mieliśmy pewne trudności w organizacji i wydaje mi się, że możemy grać lepiej.

– Nie mieli aż tylu szans. Z rzutem wolnym świetnie poradził sobie David. Takie zmiany w grze nie mogą mieć miejsca. Myślę też, że powinniśmy lepiej wykorzystywać wolne przestrzenie na boisku podczas budowania akcji.

– Cieszę się z formy Sancho, ale też asysta Rashforda była wspaniała. To jest dokładnie to, czego chcemy. W okresie przygotowawczym poświęciliśmy temu sporo uwagi. Piłkarze pressują i starają się na rzecz zespołu. Są nagradzani bramkami.

O poprawie w grze zespołu

– Mamy fundament. Musimy z meczu na mecz nad nią pracować i stawać się coraz lepsi. To dla nas świetny test. Musimy grać na wysokiej intensywności i powinniśmy być gotowi.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze