manutd.com

Konferencja prasowa Ten Haga przed meczem z Arsenalem: to będzie dla nas dobry sprawdzian

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Po zakończonym meczu z Leicester City Erik ten Hag od razu odpowiedział na pytania dziennikarzy dotyczące rywalizacji z Arsenalem w ramach 6. kolejki Premier League.

KONFERENCJA PRASOWA ERIKA TEN HAGA PRZED MECZEM Z ARSENALEM:
Wasz ruch i zrozumienie na murawie w meczu z Leicester City wyglądały całkiem dobrze. Widać było to, nad czym pracujecie na treningach. Czy też to dostrzegłeś?
– Tak, widziałem kilka dobrych elementów w naszej grze, ale chodzi o coś więcej niż szczegóły. Widziałem odpowiednią strukturę, taką, którą budujemy. Musimy jednak poprawiać się z meczu na mecz i częściej robić to, co ćwiczymy na treningach i podczas analiz wideo.
Wiemy, że oczekujesz lepszego wykorzystywania przestrzeni. Jak piłkarze mogą to zrobić? Co powinni poprawić?

– Myślę, że chodzi o ustawienie, o tworzenie odpowiednich linii i podejmowanie właściwych decyzji. Ważne są nie tylko decyzje podczas posiadania piłki, ale również w fazie obronnej. Rozwijamy się, mamy fundamenty, ale wciąż jest wiele miejsca na poprawę.

Co sądzisz o grze obrońców – indywidualnie i kolektywnie?

– Jeżeli chodzi o kolektyw, to widzę, że broni cała drużyna. To ułatwia sprawę defensorom. Współpraca pomiędzy zawodnikami układa się dobrze, pomagają sobie nawzajem, a dzięki temu notujemy dobre występy. Rywalom trudno jest wykreować jakieś okazje.

Jak wygląda sytuacja Anthony’ego Martiala? Luke Shaw i Aaron Wan-Bissaka nie znaleźli się w składzie na mecz z Leicester City. Czy znajdą się w składzie na mecz z Arsenalem?

– Trudno jest mi wypowiadać się na temat Luke’a Shawa i Aarona Wan-Bissaki. Martial na pewno nie zagra w niedzielnym meczu.

Jak myślisz, kiedy będzie dostępny do gry?

– Nie jestem w stanie wskazać terminu.

Czy Antony ma szansę na występ w niedzielę? Jak prezentuje się kondycyjnie i siłowo?

– W czwartek odbył pierwszy trening, indywidualny. W piątek wziął udział w sesji zespołowej i tak też było w sobotę. Jeszcze pomyślę, czy dać mu szansę.

Brak Casemiro w wyjściowej jedenastce na mecz z Leicester City był zaskakujący dla wielu. Teraz zagracie kolejny mecz w krótkim odstępie czasu. Czy to dla ciebie nowe wyzwanie?

Nie, to jedna z nowych możliwości. Muszę pomyśleć nad składem, Arsenal to trudny rywal. Zaczęli ten sezon naprawdę dobrze. Widać, że długo już pracują z trenerem, który wprowadził swoją filozofię. To dla nas dobry sprawdzian i nie mogę się go doczekać. Wybierzemy odpowiednią jedenastkę, ale nie chodzi tylko o nią. Chodzi o wybór całej kadry na mecz. Zmiennicy, którzy weszli na boisko w meczu z Leicester City, spisali się naprawdę dobrze. Jestem z tego bardzo zadowolony. To w taki sposób chcę konstruować tę drużynę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze