manutd.com

Erik ten Hag: stoimy z Cristiano Ronaldo po tej samej stronie

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Cristiano Ronaldo miał zgodzić się pozostać w Manchesterze United przynajmniej do styczniowego okna transferowego. Takie informacje w rozmowie z dziennikarzami przekazał szkoleniowiec “Czerwonych Diabłów” Erik ten Hag.

W piątek po północy zamknięte zostało letnie okno transferowe. Ostatecznie pomimo wielkiej sagi transferowej Cristiano Ronaldo miał zgodzić się pozostać na Old Trafford. Zawodnik przez kolejne 5 miesięcy będzie reprezentować barwy “Czerwonych Diabłów”.

– Rozmawiałem z nim kilka razy i jesteśmy po tej samej stronie. Jest szczęśliwy, ponieważ może tu nadal grać. W innym przypadku zmieniłby już barwy klubowe – mówił Erik ten Hag.

Sprowadzony za około 86 mln funtów brazylijski skrzydłowy Antony na pewno wpłynie na czas gry doświadczonego napastnika. Na chwilę obecną Ronaldo tylko raz wyszedł w pierwszej jedenastce za kadencji Erika ten Haga.

– Tak, jest to sygnał, lecz wszystkie duże kluby z Premier League dużo wydają na rynku transferowym. Od samego początku mówiłem, że Ronaldo jest w naszych planach. Cieszymy się, że tutaj jest. On jest szczęśliwy, ponieważ może tutaj być. Chcemy, aby ten sezon należał do udanych.

– To, że musieliśmy wzmocnić skład, jest jasne. Jako menedżer zawsze chcesz więcej, więc właśnie tego wymagam od moich zawodników. Ja podobnie muszę robić. Zawsze chce maksymalizować efekty, lecz w pewnym momencie musisz się zadowolić tym, co masz.

– Tutaj chodzi również o rozwijanie zespołu poprzez indywidua. Chcemy wzmocnić zespół oraz wnieść nową jakość do szatni. Właśnie nad tym aktualnie pracujemy. Wraz ze sztabem skupiamy się na zjednoczeniu drużyny.

Pytanie jest jedno, czy Ronaldo na pewno będzie pasować do systemu preferowanego przez Erika ten Haga? Holenderski szkoleniowiec pewny był, że dobre występy zawodnika na treningach przełożą się na adaptacje do nowego systemu gry.

– Nasz system gry wiąże się z wymaganiami, a na treningach widać, że Ronaldo jest utalentowanym graczem. Będzie pasować do naszej taktyki i nie muszę tego tłumaczyć. Jest to zawodnik z wielkimi możliwościami. Będzie pasować do każdego systemu oraz stylu. Jesteśmy po tej samej stronie, a on zna nasze wymagania.

Sprowadzenie Antony’ego oznacza, że Manchester United łącznie wydał już 225 mln funtów w ramach letnich wzmocnień. Oprócz Brazylijczyka do klubu dołączyli Lisandro Martinez, Casemiro, Tyrell Malacia oraz Christian Eriksen.

Według Ten Haga sprowadzenie tylu zawodników nie będzie wiązało się z nakładaniem dodatkowej presji na pozostałych zawodników pierwszego zespołu.

– Wszystkie topowe zespoły Premier League wiele wydały tego lata, ponieważ właśnie w taki sposób rozwija się rynek. Nie mogę nic z tym zrobić. Nikt nie może. Taki jest już rynek. Musimy to zaakceptować.

– Jeśli chcesz rywalizować z topem, to nie masz wyboru. Wszystkie kluby Premier League podobnie działały. Jeśli chcesz walczyć o czołową czwórkę, to musisz mieć czym, szczególnie w przypadku wyścigu długoterminowego. Chcemy wygrywać trofea, a moim zdaniem nie mieliśmy innego wyboru.

– Jesteśmy po jednej stronie z właścicielami klubu. Patrzą na sytuację z tej samej perspektywy jak ja. Również widzieli, że potrzebowaliśmy wzmocnień.

– Cieszę się, że udało nam się przeanalizować problematyczne pozycje, cały zespół. W rezultacie mogliśmy pozyskać potrzebnych jakościowych zawodników.

– Na niektórych pozycjach nadal mamy kilka możliwości. Jestem zadowolony z graczy, których sprowadziliśmy. Powoduje to, że czuję się dobrze. Są to jakościowi gracze, lecz również ludzie, którzy po prostu pasują do tego klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze