Sky Sports

Marcus Rashford po meczu z Arsenalem: wszyscy możemy być z siebie dumni

tompast Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford uważa, że piłkarze Manchesteru United mogą być dumni z występu w niedzielnym, szlagierowym spotkaniu przeciwko Arsenalowi na Old Trafford. “Czerwone Diabły” wygrały 3:1 z liderującą ekipą z Londynu, a reprezentant Anglii zakończył mecz z dwiema bramkami i asystą.

– Fakt, że tak dobrze rozpoczęli sezon, oznaczał, że dziś czekał nas wielki test. Podołaliśmy wyzwaniu. Wszyscy możemy być dziś z siebie dumni – mówił Rashford w pomeczowym wywiadzie dla stacji Sky Sports.

Napastnik Manchesteru United docenił trud, jaki w spotkanie włożyli piłkarze z Londynu. Przyznał jednak, że dzięki taktyce ustalonej przez menedżera Erika ten Haga rywale nie wywieźli z Old Trafford choćby jednego punktu.

– To świetny zespół. Znają zasady gry i są w tym bardzo dobrzy – kontynuował Rashford. – Są drużyną bazującą na posiadaniu piłki, sprawiają dużo problemów na boisku, a do tego potrafią stwarzać zagrożenie w ofensywie. To nie był łatwy mecz, ale tego się spodziewaliśmy.

– W drugiej połowie zdołaliśmy wykorzystać pojawiające się przestrzenie i właśnie to zrobiło różnicę. Zresztą próbowaliśmy tego już w pierwszej połowie. Mieliśmy więcej miejsca i mogliśmy rozwinąć skrzydła. To cieszy.

Marcus Rashford nie mógł zapomnieć o kolegach z linii pomocy, którzy wykreowali mu fantastyczne okazje do zdobycia kluczowych bramek. Przy trafieniu na 2:1 Anglika perfekcyjnie wypuścił w bój Bruno Fernandes, a gol na 3:1 to zasługa w dużej mierze Christiana Eriksena, który wystawił Rashfordowi piłkę niemalże na pustą bramkę.

– Kiedy masz takich zawodników przy piłce, ważne jest, żeby biegać i dawać im możliwości do rozgrywania. Dziś nam się to udawało.

– Z drugiej strony, w ostatnich kilku meczach, prowadząc 1:0 powinniśmy być bardziej bezwzględni i zdobywać kolejne gole. Dziś trafiliśmy do siatki dwukrotnie w drugiej połowie, ale stać nas było na jeszcze więcej. To zdecydowanie coś, nad czym musimy pracować, a jednocześnie coś, na czym można budować. Już wyczekujemy kolejnego spotkania – zakończył reprezentant Anglii.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze