ManUtd.com

Christian Eriksen: z każdym kolejnym meczem nabieramy pewności siebie

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Pomocnik Manchesteru United Christian Eriksen w pomeczowym wywiadzie postanowił opowiedzieć o przemianie zespołu po kiepskim starcie sezonu. Według byłego gracza Brentfordu drużyna rozwija się z meczu na mecz.

Doświadczony Duńczyk w starciu z Arsenalem zaliczył kolejne dobre spotkanie w roli cofniętego rozgrywającego. Jego partnerem w środku pola po raz kolejny był wychowanek klubu, Scott McTominay. W rozmowie z mediami Eriksen chwalił zespół za sposób, w jaki odbudował się mentalnie po kiepskim początku sezonu.

– W porównaniu do pierwszych dwóch spotkań było widać różnicę – mówił Eriksen dla Sky Sports.

– Jednak oprócz tego moim zdaniem wpłynęło na to nowe ustawienie, zredefiniowanie mnie na boisku oraz wprowadzenie tego do tworzącej się szatni. Kilku zawodników dołączyło do nas późno, a inni trenują z nami od dłużej chwili. Powoli wszyscy przyzwyczają się do nowych warunków i moim zdaniem jest to już widoczne.

– Chodzi o to, aby czuć się komfortowo w obecności chłopaków, a jest to naprawdę dobra grupa ludzi. Wszyscy chcą dać z siebie wszystko oraz rywalizować.

W starciu z zespołem prowadzonym przez Mikela Artety debiutanckiego gola zdobył Antony, który dopiero co dołączył do Manchesteru United. Dwie pozostałe bramki zdobył wychowanek “Czerwonych Diabłów” Marcus Rashford. Anglik asystował również przy bramce Brazylijczyka.

– Wydaje mi się, że z każdym kolejnym meczem widoczna będzie nasza rosnąca pewność siebie. Byliśmy częściej przy piłce w porównaniu do dwóch pierwszych spotkań lub nawet kolejnych. W pewnym stopniu kontrolowaliśmy przebieg meczu, a nie tylko biegaliśmy tam i z powrotem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze