Dlaczego Phil Jones i Brandon Williams nie zostali zgłoszeni do kadry na mecze Ligi Europy?

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Phil Jones oraz Brandon Williams nie znaleźli się w składzie, który będzie brał udział w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europy. Według doniesień „MEN” powodem takiego rozwiązania jest przedłużający się powrót tych zawodników po kontuzjach. 

Mimo że Williams jest zawodnikiem wyszkolonym lokalnie, to nie kwalifikuje się już do listy B UEFA, ponieważ urodził się przed 1 września 2001. Oznacza to, że podobniej jak Phil Jones nie zagra w tej edycji Ligi Europy.

Dopinając kadrę na te rozgrywki Ten Hag musiał zdecydować kogo z czwórki Jones, Williams, Tuanzebe i Pellistri nie zgłosi. Wybór padł na dwóch pierwszych, ponieważ ich czas powrotu do zdrowia najprawdopodobniej będzie dłuższy niż pozostałych. 30-latek nie trenował z drużyną, odkąd zawodnicy wrócili do klubu po wakacjach, a 22-latek doznał na początku lipca niesprecyzowanej kontuzji, która uniemożliwiła mu pracę z nowym menedżerem „Czerwonych Diabłów”.

Ponadto cała trójka – Phil Jones, Brandon Williams i Alex Tuanzebe została przeniesiona do szatni drużyny U-23. Było to spowodowane tym, że po letnich transferach zawodnicy nie mieścili się w 24 stanowiskowym pomieszczeniu.

 

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze