„MEN”: dwie ostatnie absencje Luke’a Shawa wyjaśnione

Mateusz Błaszczyk

Luke Shaw zaliczył kiepski start nowego sezonu i nie wyszedł na boisko od 13 sierpnia, czyli pamiętnej porażki z Brentford. Dodatkowo zabrakło go w kadrze meczowej w dwóch z trzech ostatnich spotkań Manchesteru United. Powodem takiego stanu rzeczy jest kontuzja stopy Anglika.

Ostatnim meczem, w którym wystąpił Shaw jest dotkliwa porażka z Brentford, zakończona wynikiem 4:0. Występ lewego obrońcy idealnie podsumowuje fakt, że był jednym z trzech zawodników, którzy nie wrócili już na murawę po przerwie. Od tamtego czasu Anglik nie rozegrał choćby minuty, a w meczach przeciwko Leicester oraz Realowi Sociedad, nie było go nawet na ławce rezerwowych.

Erik ten Hag chciał uwzględnić 27-latka w kadrze, która udała się na wyjazdowe spotkanie z „Lisami”, aczkolwiek Shaw wciąż zmagał się z kontuzją. Na mecz z hiszpańskim zespołem, Anglik był szykowany do wyjścia w pierwszym składzie. Ostatecznie to też się nie udało, ponieważ nie wziął udziału w sesji treningowej, która odbyła się dzień wcześniej.

W klubie panuje przekonanie, że kontuzja Shawa nie jest poważna. Erik ten Hag przyznał wcześniej, że obrońca skarżył się na niewielkie problemy.