ManUtd.com

Komunikat klubu nt. meczu Manchester United – Leeds United

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej – w związku z żałobą narodową i uroczystościami po śmierci Królowej Elżbiety II – wydał komunikat ws. zbliżającego się pojedynku ligowego przeciwko Leeds United, zaplanowanego na niedzielę, 18 września br.

– W wyniku szeroko zakrojonych rozmów z władzami Premier League, policją hrabstwa Manchester oraz radą dystryktu metropolitalnego Trafford, podjęto decyzję o przełożeniu meczu Premier League przeciwko Leeds United – czytamy w komunikacie.

– Jest to spowodowane faktem, że siły policji hrabstwa Manchester zabezpieczają miejsca i wydarzenia o wysokim znaczeniu w innych rejonach Wielkiej Brytanii, w następstwie odejścia Jej Królewskiej Mości Elżbiety II.

– Klub po raz kolejny pragnie podkreślić, że najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych fanów i po rozważeniu wszystkich dostępnych opcji, podtrzymujemy decyzję podjętą we współpracy z odpowiednimi władzami.

– Prosimy pamiętać, że już zakupione bilety na spotkanie pozostaną ważne w nowym terminie jego rozegrania. Skontaktujemy się bezpośrednio z nabywcami, aby przekazać dalsze informacje, gdy tylko będzie to możliwe.

– Doceniamy rozczarowanie i niedogodności, jakie może spodowodać ta decyzja. Dziękujemy za zrozumienie i ciągłe wsparcie. Mecz zostaje przełożony, a nowe szczegóły zostaną przekazane w odpowiednim czasie.

Po tym jak brytyjski rząd pozostawił decyzje o odwołaniu (lub nie) imprez masowych w rękach organizatorów, na przełożenie spotkań 8. kolejki Premier League – poza “Czerwonymi Diabłami” – zdecydowali się także przedstawiciele londyńskiej Chelsea (starcie przeciwko Liverpoolowi) oraz Brighton & Hove Albion (przeciwko Crystal Palace).

Zgodnie z planem rozegrane zostaną pozostałe mecze, podczas których z trybun zostanie oddany hołd Królowej Elżbiecie II. Przypomnijmy, że Pałac Buckingham ogłosił poniedziałek (19 września) dniem pogrzebu najdłużej panującej w historii Wielkiej Brytanii, 96-letniej monarchini.

8. kolejka Premier League – plan spotkań:

Piątek (16 września):
g. 21:00, Aston Villa – Southampton FC
g. 21:00, Nottingham Forest – Fulham FC

Przeczytaj również:  "The Times": dwóch ważnych zawodników Man Utd ominie nadchodzące derby Manchesteru

Sobota (17 września):
g. 13:30, Wolverhampton Wanderers – Manchester City
g. 16:00, Newcastle United – AFC Bournemouth
g. 18:30, Tottenham Hotspur – Leicester City

Niedziela (18 września):
g. 13:00, Brentford FC – Arsenal FC
g. 15:15, Everton FC – West Ham United

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze