manutd.com

„MEN”: Manchester United planuje przedłużyć kontrakty pięciu zawodników

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United zamierza skorzystać z opcji przedłużenia kontraktu o jeden rok u pięciu piłkarzy jeszcze przed zamknięciem zimowego okienka transferowego.

David de Gea, Diogo Dalot, Luke Shaw, Fred oraz Marcus Rashford teoretycznie wkroczyli w ostatni rok obowiązywania swoich kontraktów, jednak klub ma zamiar skorzystać z możliwości przedłużenia ich o kolejny rok.

„Czerwone Diabły” nie mają zamiaru puścić żadnego z tych graczy za darmo latem. Szczególnie dlatego, że każdy z nich może być coś warty na rynku transferowym, jeśli nie zdecydują się na przedłużenie swoich umów.

Klub nie rozpoczął jeszcze dyskusji z przedstawicielami żadnego z zawodników na temat nowego kontraktu, ponieważ do tej pory był skupiony na procesie rekrutacji.

24-letni Marcus Rashford strzelił już trzy gole i dodał do tego dwie asysty w ostatnich czterech spotkaniach. Jego brat oraz agent, Dwaine Maynard, w zeszłym miesiącu spotkał się z przedstawicielami Paris Saint-Germain.

Źródła podawały w wątpliwość czas tego spotkania, ponieważ do zamknięcia okienka transferowego pozostawały wtedy trzy tygodnie, a sam Rashford miał zapewnić, że chce zostać w Manchesterze.

Istnieją podejrzenia, że Maynard zaaranżował to spotkanie jako część taktyki negocjacyjnej, która ma wywrzeć presję na klubie z Old Trafford, aby ten zaproponował Rashfordowi lepszy kontrakt.

Cristiano Ronaldo najprawdopodobniej odejdzie z Manchesteru United po zakończeniu obecnego sezonu, w związku z czym wydaje się prawdopodobne, że klub będzie chciał związać angielskiego wychowanka nowym, długim kontraktem.

Chociaż sytuacja kontraktowa Ronaldo jest taka sama, jak Rashforda, to jednak różnicę stanowi tutaj wiek piłkarzy, ponieważ Portugalczyk w lutym skończy 38 lat. Ewentualnie przedłużenie kontraktu wiązałoby się z porozumieniem obu stron.

23-letni Diogo Dalot również pracuje na lepszy kontrakt, ponieważ ustabilizował swoją pozycję jako podstawowy prawy obrońca w pierwszym zespole. Źródła bliskie portugalskiego defensora są spokojne o jego przyszłość w związku z możliwością przedłużenia kontraktu o rok.

Inaczej wygląda sytuacja 27-letniego Luke’a Shawa, który został wygryziony ze składy przez Tyrella Malacię. Przyszłość reprezentanta Anglii może się skomplikować, jeśli w trakcie obecnego sezonu nie poprawi swojej formy.

Angielski obrońca skończy 28 lat dopiero po ewentualnym wygaśnięciu kontraktu. Klub jednak ma zamiar przedłużyć jego umowę, nawet jeśli ostatecznie nie przebije się od do składu Erika ten Haga.

Wcześniej Manchester United przedłużał kontrakty swoich wychowanków, Dylana Levitta oraz Tahitha Chonga, aby otrzymać za nich pieniądze w razie transferu. Ostatecznie Levitt dołączył do Dundee United za 300 tys. funtów, natomiast Chong przeniósł się do Birmingham za 1,5 miliona funtów.

David de Gea w listopadzie skończy 32 lata i jest drugim najlepiej zarabiającym piłkarzem w klubie, po Cristiano Ronaldo. Trudno stwierdzić, jak wyglądałaby możliwość jego sprzedaży, jednak Hiszpan pozostaje podstawowym bramkarzem w drużynie, a klub nie znalazł dla niego potencjalnego długoterminowego następcy.

Sam zawodnik w lipcu przyznał, że chciałby zakończyć swoją karierę w Manchesterze United.

– Jeśli pozwolą mi tutaj pozostać, to na pewno tak zrobię. Czuję się tu dobrze, jestem szczęśliwy i mam nadzieję, że zanim odejdę, to uda nam się coś wygrać. Nie rozmawiałem jeszcze z nikim na ten temat, ale z chęcią zostanę tutaj tak długo, jak będą mnie chcieli, ponieważ chcę tutaj spędzić więcej czasu.

Fred za rok skończy 30 lat i chociaż w trakcie przygotowań do sezonu wyglądał świetnie, to jednak stracił miejsce w składzie po porażce 4:0 z Brentfordem. Po tym spotkaniu wyszedł w pierwszym składzie jedynie na mecz w Lidze Europy przeciwko Realowi Sociedad.

Manchester United ma w zwyczaju przedłużać kontrakty swoich zawodników w styczniu, chociażby po to, aby zapobiec sytuacji, w której ustalają oni umowę z innym zespołem, aby odejść za darmo latem.

Phil Jones niemal na pewno odejdzie z klubu, kiedy jego kontrakt wygaśnie po sezonie. W ciągu ostatnich 2,5 roku zagrał on w zaledwie dwóch spotkaniach. Axel Tuanzebe również być może odejdzie po kolejnym okresie naznaczonym kontuzjami.

Tom Heaton w kwietniu świętował swoje 37. urodziny i jego kontrakt również wygasa wraz z końcem obecnego sezonu, jednak możliwe, że zostanie on przedłużony w związku z niepewną sytuacją bramkarzy w zespole. Martin Dubravka jest tylko wypożyczony z Newcastle United, natomiast Dean Henderson został wypożyczony do Nottingham Forest.

Ethan Laird obiecująco zaczął swoje wypożyczenie do Queens Park Rangers i możliwe, że jego kontrakt też zostanie przedłużony. „Czerwone Diabły” będą musiały zastanowić się również nad przyszłością Tedena Mengiego oraz Nathana Bishopa, którzy także mają opcje przedłużenia ich umów o kolejny rok.

James Wilson, Antonio Valencia, Cameron Borthwick-Jackson oraz Joel Pereira to jedyni piłkarze, którzy odeszli z klubu pomimo opcji przedłużenia ich kontraktów. Nemanja Matić poprosił o możliwość odejścia, rezygnując z  pozostania w klubie o rok dłużej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze