manutd.com

Prezes Saudyjskiej Federacji Piłki Nożnej: bardzo chcielibyśmy zobaczyć Cristiano Ronaldo w naszej lidze

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Yasser Almisehal, prezes Saudyjskiej Federacji Piłki Nożnej, powiedział w rozmowie z The Athletic, że bardzo chciałby zobaczyć kiedyś Cristiano Ronaldo grającego w saudyjskiej lidze.

37-latek niemal przez całe letnie okienko transferowe łączony był z odejściem z Manchesteru United. Portugalczyk miał w czerwcu przekazać władzom klubu, że chce opuścić klub.

Mimo to odrzucił ofertę, która została nazwana „nieprzyzwoitą”, od mistrzów Saudi Pro League, czyli Al-Hilal. Ich rywale, Al-Nassr, również mieli podjąć nieudaną próbę pozyskania Portugalczyka pod koniec okienka transferowego.

Yasser Almisehal nie chciał mówić o konkretnym zainteresowaniu ze strony któregoś z klubów, jednak spodziewa się on kolejnych ofert w styczniu.

– Na dziś nie jest to możliwe, ponieważ okienko transferowe zostało zamknięte. Jednak bardzo byśmy chcieli, żeby taki piłkarz jak Cristiano Ronaldo zagrał w saudyjskiej lidze – powiedział Almisehal.

– To wniosłoby wielki, pozytywny odbiór i dla każdego byłoby wielkim wydarzeniem. Jestem przekonany, że wszyscy znają osiągnięcia i rekordy Cristiano Ronaldo, jest to również piłkarz, który daje świetny przykład innym.

– Myślę sobie: „dlaczego nie?”. Oczywiście jestem przekonany o tym, że byłaby to bardzo droga transakcja, jednak widzimy, że nasze kluby zwiększyły swoje przychody w ciągu ostatnich kilku lat. Widzieliśmy już wielkich zawodników, którzy w przeszłości występowali w Premier League, a następnie trafiali do ligi saudyjskiej.

– Lubię Cristiano Ronaldo jako piłkarza i chciałbym zobaczyć go w Arabii Saudyjskiej. Niestety nie wydarzy się to wcześniej niż w styczniowym okienku transferowym.

Zapytany o to, czy ten ruch wydaje się wykonalny zimą – na pewno nie dla Al-Hilal, które otrzymało zakaz pozyskiwania zawodników w najbliższym okienku transferowym – Almisehal odpowiada: – Szczerze mówiąc, nie mam na to odpowiedzi. Gdybym był prezesem klubu, to wiedziałbym więcej. Jednak moi koledzy z klubów nie muszą dzielić się ze mną szczegółami negocjacyjnymi.

– To nie byłaby łatwa transakcja dla klubu z Arabii Saudyjskiej, jak i również dla samego zawodnika. Jednak bardzo chcielibyśmy go tutaj zobaczyć, tak samo jak innych zawodników z najwyższego poziomu.

Manchester United w trakcie ostatniego okienka transferowego cały czas powtarzał, że Cristiano Ronaldo nie jest na sprzedaż. Jego kontrakt wygasa po zakończeniu obecnego sezonu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze