Bez polotu w Mołdawii. Man Utd wygrał 2:0 z Sheriffem Tyraspol

Jakub Brzyski

Manchester United w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Europy wygrał 0:2 z Sheriffem Tyraspol. Bramki dla „Czerwonych Diabłów” zdobyli Jadon Sancho oraz Cristiano Ronaldo. Szansę w końcówce spotkania otrzymał Alejandro Garnacho.

W pierwszych minutach spotkania piłkarze prowadzeni przez Erika ten Haga starali się zdominować rywali, lecz nie lekceważyli mołdawskiego zespołu. Pomimo posiadania piłki nie udawało się stworzyć dogodnej sytuacji do oddania strzału, co zmieniło się po kwadransie gry.

W 15. minucie spotkania Manchester United stanął przed szansą na zdobycie bramki. Do piłki w polu karnym gospodarzy doszedł Cristiano Ronaldo. Portugalczyk upadł po interwencji rywala i zasygnalizował przewinienie. Jednakże sędzia główny meczu oddał piłkę graczom Sheriffa Tyraspol.

Kilkanaście sekund później wynik spotkania otworzył Jadon Sancho. Anglik uderzył na bramkę mołdawskiego zespołu z okolic 10-metra. Płaskie uderzenie zaskoczyło rywali, a piłka bez większych problemów trafiła do bramki.

Po 20 minutach gry jeden z pomocników gospodarzy oddał strzał zza pola karnego. David de Gea nie rzucił się do nadlatującej piłki i wzrokiem odprowadził ją poza boisko. Jednak futbolówka minimalnie minęła słupek, co w przypadku straty bramki na pewno zostałoby wypomniane Hiszpanowi.

W 32. minucie Antony z prawego skrzydła dograł na wolne pole do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ograł kapitana Sheriffa, lecz nie był w stanie wykończyć dobrze tej sytuacji. Ostatecznie strzał został zablokowany przez defensora, który zdecydował się na wślizg.

Chwilę później Manchester United nie wykorzystał swojej kolejnej sytuacji bramkowej. Po błędzie bramkarza na pustą bramkę uderzył Jadon Sancho, lecz strzał Anglika nie był najsilniejszy, co umożliwiło rywalom interwencję. Kapitan Sheriffa dzięki wślizgowi w ostatnim momencie wybił pikę z linii bramkowej.

Gracze Sheriffa ostatecznie nie byli w stanie wyjść ze swojej połowy z piłką. Po jej stracie akcje przeprowadzili gracze Manchesteru United. Pod koniec akcji w polu karnym sfaulowany został Diogo Dalot. Defensor Sheriffa otrzymał żółty kartonik, a stały fragment wykonał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk posłał silny strzał w środek bramki i zamienił okazję na gola.

Pierwsza połowa przebiegła zgodnie z planem Erika ten Haga. Dwubramkowe prowadzenie poskutkowało pewnymi zmianami przed wznowieniem spotkania. Na boisku pojawił się Casemiro, który zastąpił Scotta McTominaya.

W 60. minucie gracze gospodarzy stanęli przed szasną na zdobycie gola kontaktowego. W środkowej strefie boiska błąd w grze głową popełnił Tyrell Malacia. Holender wystawił piłkę napastnikowi rywali, który po przebiegnięciu kilku metrów starał się przelobować Davida de Geę. Jednak piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki

W 68. minucie Ten Hag dokonał drugiej zmiany w swoim zespole. Boisko opuścił Diogo Dalot, a w jego miejsce pojawił się Luke Shaw. Anglik powędrował na lewą stronę defensywy, a Tyrell Malacia został przesunięty na prawą flankę formacji.

10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry holenderski szkoleniowiec dokonał kolejnej zmiany w swoim zespole. Tym razem boisko opuścił Cristiano Ronaldo. Portugalczyka na boisku zastąpił Anthony Elanga.

Kilkanaście sekund przed końcem spotkania rzut wolny na granicy pola karnego otrzymali gracze Sheriffa Tyraspol. Zawodnik gospodarzy zdecydował się zaskoczyć rywali strzałem po ziemi, lecz czujny David de Gea zatrzymał uderzenie.

W 89. minucie dochodzi do podwójnej zmiany w Manchesterze United. Boisko opuszczają Antony oraz Lisandro Martinez. W ich miejsce pojawili się Alejandro Garnacho oraz kapitan drużyny Harry Maguire.

Ostatecznie Manchester United wygrał z mołdawskim rywalem 2:0. Są to bardzo ważne trzy punkty ze względu na porażkę „Czerwonych Diabłów” w starciu z Realem Sociedad.

Sheriff Tyraspol – Manchester United 0:2

Sancho 17′, Ronaldo 37′

Manchester United: De Gea – Dalot (68′ Shaw), Varane, Martinez (89′ Maguire), Malacia – McTominay (45′ Casemiro), Eriksen – Antony (89′ Garnacho), Fernandes, Sancho – Ronaldo (81′ Elanga)