ManUtd.com

Erik ten Hag po meczu z Sheriffem Tyraspol: dokonaliśmy kilku eksperymentów w tym spotkaniu

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag był zadowolony z tego, jak jego zespół zarządzał spotkaniem w czwartkowym meczu z Sheriffem. Manchester United wygrał na wyjeździe 2:0, odbijając się po porażce w pierwszej kolejce.

Strzelone w pierwszej połowie gole przez Jadona Sancho oraz Cristiano Ronaldo wystarczyły, aby zanotować ważne zwycięstwo w Lidze Europy. To pierwsza wygrana Erika ten Haga jako szkoleniowca „Czerwonych Diabłów” w europejskich rozgrywkach.

Oto zbiór wypowiedzi holenderskiego szkoleniowca z pomeczowej konferencji prasowej, a także wywiadów dla różnych stacji.

– Wykonaliśmy swoje zadanie, a wiemy, że gra tutaj zawsze jest trudna. Byliśmy bardzo bezpośredni, ale kontrowaliśmy też spotkanie. Może nie od pierwszej minut, jednak po 10 minutach wdrożyliśmy się w ten mecz i znaleźliśmy trochę przestrzeni do gry. Pierwszy gol był świetny i cieszę się, że Jadon Sancho potrafił tak dobrze wykończyć tę sytuację. Występ całego zespołu stał na wysokim poziome.

– Jadon ma w sobie ogromny potencjał, zanotował także dobre przygotowania do sezonu. Na początku zainwestował dużo czasu, aby być w odpowiedniej dyspozycji fizycznej. To ciągły proces, teraz zdobywa bramki i jest w momencie sezonu, kiedy może nad tym pracować. Po lewej stronie możemy tworzyć trójkąty z udziałem Tyrella Malacii oraz Christiana Eriksena. Ich sposób poruszania się tworzy zagrożenie dla rywali.

– Mogliśmy się spodziewać [że Cristiano Ronaldo będzie brakować ogrania], po tym jak przegapił przygotowania do sezonu. Teraz musi ciężko pracować, aby odzyskać formę i wtedy strzeli wiele bramek. Widać już, że jest tego bliski, po prostu musi być w jeszcze lepiej dyspozycji. Uważam, że jest w pełni zaangażowany w nasz zespół. Widać również połączenia, które tworzą się wokół niego na boisku, co bardzo mnie cieszy.

– W spotkaniu z Southampton mieliśmy dobry przykład tego, jak Sancho przygotował piłkę dla Bruno, który był ustawiony wtedy na pozycji środkowego napastnika. Dokonaliśmy kilku eksperymentów w tym spotkaniu, ustawiliśmy Tyrella na prawej obronie i Luke’a Shawa na lewej. Uważam, że to były dobre ruchy i będziemy w stanie wykorzystywać je w trakcie sezonu.

– W mojej opinii druga połowa była lepsza od pierwszej, ponieważ w lepszy sposób kreowaliśmy sobie więcej okazji. Po 15. minutach dyktowaliśmy tempo gry i kreowaliśmy sporo szans. Możemy być także zadowoleni z zachowania czystego konta. Nie dawaliśmy rywalom zbyt wielu okazji do ataku, ponieważ kontrolowaliśmy piłkę.

– Przerwa reprezentacyjna jest bardzo użyteczna. Czeka nas wiele spotkań, mamy czas, aby popracować nad naszymi strukturami w środku i dookoła klubu. Będziemy także zastanawiać się nad styczniowym oraz kolejnym letnim okienkiem transferowym, aby wciąż się rozwijać i mieć gotowe plany. Oczywiście jest na to czas po spotkaniach, ale teraz, powiedzmy, że 90 procent zawodników będzie poza klubem. Z resztą będziemy trenować i odpowiednio się przygotowywać. Mam nadzieję, że wszyscy wrócą zdrowi i w pełni sił, ponieważ wtedy będziemy musieli przejść do ataku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze