ManUtd.com

Old Trafford zamknięty dla zwiedzających w dzień pogrzebu Królowej Elżbiety II

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Na znak szacunku dla Królowej Elżbiety II, w poniedziałek, w dzień pogrzebu panującej 70 lat monarchini, władze Manchesteru United postanowiły zamknąć dla zwiedzających teren stadionu Old Trafford.

– W poniedziałek, 19 września, wszystkie osoby związane z Manchesterem United będą wspólnie z całym narodem składać hołd Jej Królewskiej Mości Elżbiecie II – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej klubu.

– Klub docenia jej ogromny wkład w życie publiczne, w tym sport, zarówno tutaj, w Wielkiej Brytanii, w krajach Wspólnoty Narodów, jak i na całym świecie.

– Jej Wysokość była ogromną zwolenniczką futbolu, oglądając każdą z rozegranych edycji mistrzostw świata, w tym triumf reprezentacji Anglii w 1966 roku na Wembley. Dzieliła jej uznanie dla ostatnich sukcesów naszych kadr narodowych kobiet i mężczyzn, podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy.

– Aby uhonorować jej cudowne życie, odpowiednio przygotowane zostało wejście na Old Trafford od strony East Stand. 8 września, w dniu śmierci naszej Królowej, na Old Trafford miała miejsce minuta ciszy.

– Na znak szacunku, w poniedziałek pozostaną zamknięte Megastore, Red Café oraz klubowe muzeum. Pozwoli to także naszemu personelowi złożyć w pełni wyrazy szacunku i uczcić okres panowania Jej Królewskiej Mości.

Przypomnijmy, że w związku z żałobą narodową w Wielkiej Brytanii oraz przygotowaniami do pogrzebu Królowej Elżbiety II, przełożone zostały dwa pojedynki ligowe Manchesteru United – wyjazdowy przeciwko Crystal Palace (pierwotnie planowany na 11 września) oraz domowy przeciwko Leeds United (18 września). Jak na razie nie są znane nowe terminy spotkań.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze