manutd.com

Trzech zawodników Man Utd otrzymało powołania na zgrupowanie kadr narodowych

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Mecz Manchesteru United w Premier League został przeniesiony, więc piłkarze “Czerwonych Diabłów” rozpoczęli już przerwę reprezentacyjną. Powołania na zgrupowania kadr narodowych otrzymała już część pierwszego zespołu.

Spotkanie z Leeds United zostało przeniesione ze względu na ostatnio ogłoszoną śmierć Elżbiety II oraz żałobę narodową z tym związaną. Oznacza to, że piłkarze Manchesteru United rozpoczęli już przerwę reprezentacyjną. Rozgrywki klubowe zostaną wznowione 2 października, kiedy to zostanie rozegrane spotkanie derbowe z Manchesterem City.

Jako pierwszy powołanie otrzymał Lisandro Martinez, który latem dołączył do zespołu prowadzonego przez Erika ten Haga. Zawodnik bardzo szybko odnalazł się w nowych realiach, a dobra postawa w spotkaniach kilkukrotnie przyniosła mu nagrodę zawodnika meczu. W ramach zgrupowania Argentyna towarzysko zmierzy się z Hondurasem (23.09) oraz Jamajką (28.09).

Następnym powołanym graczem jest lewy defensor Tyrell Malacia, który podobnie jak Martinez dołączył do drużyny Ten Haga latem. Zawodnik od razu dopasował się do wizji holenderskiego szkoleniowca, a jego forma poskutkowała wygryzieniem z pierwszej jedenastki Luke’a Shawa. Malacia wraz z kadrą Holandii zmierzy się w Lidze Narodów z Polską (22.09) oraz Belgią (25.09).

Oprócz tego powołanie do reprezentacji Urugwaju otrzymał Facundo Pellistri, który w ostatnich tygodniach wracał do zdrowia po odniesionym urazie. Zawodnik udał się międzynarodowe tournée z pierwszym zespołem, lecz kontuzja uniemożliwiła mu zaliczenie jakiegokolwiek oficjalnego spotkania w tym sezonie. Urugwajczycy w meczach towarzyskich zagrają z Iranem (23.09) oraz Kanadą (27.09).

Pozostałe powołania najprawdopodobniej zostaną ogłoszone w nadchodzących dniach.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze