manutd.com

The Athletic: Erik ten Hag w trakcie przerwy reprezentacyjnej oceni kadrę Man Utd

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Laurie Whitwell z The Athletic poinformował, że Erik ten Hag ma ocenić skład Manchesteru United w następnych dniach, aby znaleźć pozycje, który pilnie wymagają wzmocnienia. Oprócz tego ujawniono, że decyzja o sprowadzeniu Antony’ego w ostatnich dniach okienka była podjęta przez holenderskiego szkoleniowca.

Tego lata do Manchesteru United zawitał Antony, który wcześniej reprezentował barwy holenderskiego Ajaxu. Brazylijczyk oraz Ten Hag mieli naciskać na realizację transferu, co ostatecznie się udało. Jednakże zdaniem większości zainteresowanych Manchester United nieco przepłacił za reprezentanta Brazylii.

Laurie Whitwell z The Athletic ujawnił, że postawienie wszystkiego na jedną kartę w ostatnich dniach okna transferowego miało być pomysłem Erika ten Haga. W przypadku braku porozumienia “Czerwone Diabły” miały odpuścić temat wzmocnienia ataku, aby sprowadzić nowego zawodnika na prawą obronę.

Ze względu na przełożenie niektórych spotkań angielskiej ekstraklasy część zespołów wcześniej rozpoczęła przerwę reprezentacyjną. Rozgrywki Premier League zostaną wznowione w październiku, kiedy to Manchester United zmierzy się w derbach Manchesteru z “Obywatelami”.

Według The Athletic Erik ten Hag ma wykorzystać trwającą przerwę w rozgrywkach, aby ocenić swój zespół. Holender chce przeanalizować, które pozycje potrzebują wzmocnienia. Dodatkowo szkoleniowiec w ostatnich dniach pojawił się na meczu młodzieżówki, gdzie analizował grę graczy akademii.

Manchester United wkrótce miałby przejść na drugi etap odbudowy, który został ujęty w planie długoterminowym Ten Haga. Menedżer ma planować już transfery zimą, lecz sam budżet transferowy na to okno ma być mocno ograniczony.

Związane jest to z większym zainteresowaniem letnim oknem transferowym. Joel Glazer, Richard Arnold oraz John Murtough mają przede wszystkim skupiać się na oknie transferowym latem 2023 roku, gdyż ma to być kolejna okazja do znacznego wzmocnienia pierwszego składu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze